شماره تماس

09377999239

عمل زیبایی چشم چیست؟

جراحی زیبایی چشم-dr-mkhansari.com

عمل زیبایی چشم چیست و به چه منظور انجام می شود؟عمل زیبایی چشم می‌تواند تأثیر و نقش بسیار فوق العاده خوبی در چهره و بر زیبایی بدن شما داشته باشد. آیا از انواع عمل زیبایی چشم اطلاع دارید؟ می‌دانید جراحی زیبایی چشم به چه مراقبت‌هایی نیاز دارد؟ می‌دانید که اگر پزشک جراح عمل زیبایی پلک حرفه‌‌ای نباشد، عمل زیبایی چشم چه خطرات و عوارضی در پی خواهد داشت؟

فهرست مطالب

عمل زیبایی چشم یکی از انواع عمل‌هاست که با هدف زیبایی بیشتر انجام می‌شود. در این جراحی، جراح با توجه ‌به مدل چشم و نیاز شخص، عیوب را برطرف نموده و زیبایی را به ظاهر چشم‌ ها بر می‌گرداند. مشکلاتی که در رابطه با چشم و زیبایی آن وجود دارد، ممکن است در اثر افزایش سن ایجاد شود و یا ارثی باشد. در هر صورت می‌‌توان با کمک عمل زیبایی پلک این عیوب را مقداری برطرف نمود.
بعضی از مشکلات چشم که ظاهری هستند، ممکن است شما را پیرتر از سنتان نشان دهد. برای ‌مثال پف زیر چشم یا افتادگی پلک، سن را بالا برده و حتی در بعضی افراد سبب کاهش بینایی می‌شود.
جراحی زیبایی پلک یا با نام دیگر بلفاروپلاستی، یک عمل جراحی جهت بهبود ظاهر پلک‌های شخص است. جراحی زیبایی پلک می‌تواند روی هر دو پلک پایینی و بالایی یا تنها یکی از آن‌ها انجام شود. جراحی زیبایی پلک هم برای زیباسازی نواحی اطراف چشم و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می‌شود.
جراحی زیبایی پلک به برداشت چربی و پوست‌های اضافی پلک پایین و یا بالا که در اثر افزایش سن (یا عوامل دیگر) ایجاد شده ‌اند اطلاق می‌شود و در نتیجه، سبب رفع چین و چروک‌ها و پیشگیریی از افتادگی پلک می‌شود.

جراحی زیبایی چشم - dr-mkhansari
جراحی زیبایی چشم - dr-mkhansari

نحوه عمل زیبایی چشم

جهت انجام عمل زیبایی چشم ابتدا داروی بیهوشی به فرد تزریق می‌‌شود. مراحل بعدِ جراحی زیبایی چشم، به نوع عمل بستگی دارد. اگر نیاز باشد، پزشک جراح روی پلک پایین و بالا هم ‌زمان کار نماید، در ابتدا عمل بر روی پلک بالا انجام می‌شود. بعد از برش روی پوست، پلک، ماهیچه و چربی اضافی بایستی از ناحیه مورد نظر (بسته به عمل) برداشته شود.
جهت جراحی بر روی پلک پایین، برش به طور دقیق زیر مژه‌‌های فرد ایجاد می‌شود. بعد از برداشتن بافت اضافی مورد نظر، بخیه زده می‌شود. اگر به لیفت چشم نیاز باشد، جراح متخصص در قسمت نزدیک رویش مو، برشی ایجاد می‌نماید تا پوست آن قسمت را به سمت بالا بکشد.
بعد از اتمام جراحی، مدت زمانی را می‌بایست در اتاق ریکاوری گذراند، تا خطرات و عوارض جراحی بررسی شود. احتمال دارد بعد از به هوش آمدن، فرد کمی تاری دید داشته باشد. چرا که روی چشم‌‌ها از پماد روان ‌کننده‌ای استفاده می‌شود. حساسیت به نور، بی‌حسی در پلک‌ها، دوبینی، اشک، تورم و درد طبیعی بوده و به مرور زمان از بین می‌روند.
در ادامه نمونه‌ای از عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) توسط دکتر مهرداد خوانساری را مشاهده می‌کنید.

انواع عمل زیبایی چشم

طبیعتا عمل زیبایی پلک انواعی دارد، که در ادامه انواع عمل زیبایی چشم را معرفی می‌کنیم تا در مورد این جراحی حساس و مهم تصمیم بهتری بتوانید بگیرید.

عمل زیبایی پف چشم

جهت برطرف‌ نمودن پف زیر چشم ها از عمل پلک پایین که نوعی از عمل بلفاروپلاستی است، استفاده می ‌شود. به ‌مرور زمان و با افزایش سن، تورم اطراف چشم رخ می‌ دهد. گاهی مسائل پزشکی مانند بیماری تیروئید و آلرژی یا ویژگی ‌های ارثی، سبب پف زیر چشم ها می ‌شوند. بهتر است پیش از عمل زیبایی پف چشم، علل به وجود آمدن پف زیر چشم را تشخیص داده و در صورت وجود بیماری خاصی، آن را درمان نمایید. پس از آن می ‌توانید برای داشتن ظاهری زیبا تر به دنبال این جراحی زیبایی باشید.
در ادامه شما نمونه‌ای از عمل پف زیر چشم توسط دکتر خوانساری را مشاهده می‌کنید.

عمل زیبایی پلک - dr-mkhansari
عمل زیبایی پلک - dr-mkhansari

عمل زیبایی چشم بادامی

جراحی زیبایی چشم بادامی سبب می ‌شود چشم ‌فرد متقضی کمی به سمت بالا کشیده شود و پلک پایین چشم به طور دقیق در مرز پایین عنبیه قرار گیرد. در کسانی که پلک پایینی چشم، بسیار گرد است و سفیدی چشم کاملا مشخص است، این نوع جراحی می‌ تواند مناسب باشد. در این حالت ظاهر غمگین و خسته چشم ‌ها رو به بهبود رفته و ظاهر جذابی ایجاد می نماید.

عمل زیبایی چشم - dr-mkhansari.com

جراحی زیبایی چشم آسیایی

عمل زیبایی چشم آسیایی روش جراحی است که بر روی هر دو پلک فرد انجام می ‌شود. این روش در واقع، عمل زیبایی دور چشم است. تقریبا نیمی از چشم‌ های جمعیت آسیا تک پلکی یا اصطلاحا مونولید است. در این افراد بافت چربی سبب پف زیر چشم نیز می شود. یکی از اهداف اصلی در این روش برطرف‌ کردن پف چشم و ایجاد پلک متمایز است. در کره جنوبی، تایوان و دیگر بخش ‌های شرق قاره آسیا، جراحی چشم آسیایی رایج‌ ترین جراحی زیبایی است.

عمل زیبایی بزرگ نمودن چشم

اپی کانتال یا جراحی بزرگ کردن چشم، برای کسانی که چشم به ‌اصطلاح شرقی و باریک دارند، مناسب است. در این جراحی زاویه چشم ها به سمت بالا رفته و افتادگی پلک چشم ها برطرف می‌ شود. این اقدامات به درشت شدن چشم کمک می ‌نمایند. افرادی که چشم ژاپنی، مغولی یا کره ‌ای دارند، می ‌توانند با این روش جراحی به نتیجه مطلوبی برسند.

جراحی زیبایی چشم - dr-mkhansari.com

عمل لیفت چشم

در این عمل، پزشک جراح برشی در ناحیه رویش مو فرد ایجاد کرده و پوست پیرامون چشم را به سمت بالا می ‌کشد. این روش برای کسانی که می ‌خواهند، چین ‌و چروک اطراف چشم آن ‌ها از بین برود و هم چنین چشم‌ های کشیده داشته باشند، مناسب است. لیفت چشم ها از روش ‌های غیر جراحی نیز قابل ‌انجام است. اما روش ‌های غیر جراحی معمولا موقت هستند و هر چند وقت یکبار نیاز به تمدید دارند.

جراحی زیبایی چشم گربه ‌ای 

کانتوپلاستی یا عمل زیبایی چشم گربه‌ ای روشی است که چشم به‌ حالت افقی سفت و کشیده می‌ شود. کانتوپلاستی در حقیقت عمل زیبایی کشیدن چشم ها است. افرادی که به‌ سبب افزایش سن، چشم ‌های افتاده دارند، از این روش استفاده می کنند. گاهی احتمال دارد کانتوپلاستی همراه با عمل بلفاروپلاستی انجام شود تا نتیجه بهتری حاصل شود.

اگر قصد انجام این عمل ها را دارید، پیشنهاد می کنم حتما مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی را بخوانید. 

عمل زیبایی چشم-dr-mkhansari.com

عمل زیبایی برای چشم های گود

گودی کاسه چشم، سبب بیشتر دیده شدن سن افراد و حس نسبتا بد می‌ شود و احتمال دارد در رویارویی با دیگران، پیام خستگی به همراه داشته باشد. گاهی اوقات این گودی چشم با تیرگی هایی همراه می ‌شود که این عیوب را بیشتر می ‌کند.
عمل زیبایی برای چشم های گود، تاثیر زیادی در زیبایی صورت فرد دارد. گودی زیر چشم به دلایل مختلفی مانند لاغری، افزایش سن یا بیماری ایجاد می‌ شود. یکی از روش ‌های مناسب عمل زیبایی گودی چشم است.
در این روش از پروتز جهت رفع گودی زیر چشم استفاده می ‌شود. پروتز ها از جنس سیلیکون هستند و جراح با توجه ‌به میزان گودی و مدل چشم، نوع برش و اندازه پروتز را تعیین می ‌کند.

جراحی زیبایی چشم بیرون زده

چشم‌ هایی که از موقعیت طبیعی خود بیرون می‌زنند یا برآمدگی دارند، می ‌تواند نشانه ‌ای از یک بیماری حاد باشد. اگزوفتالموس و پروپتوز اصطلاحات و واژگان پزشکی هستند که جهت توصیف برآمدگی چشم ها استفاده می ‌شوند.
در حالی که بعضی از افراد با چشمانی که بیش از اندازه طبیعی بیرون زده به دنیا می ‌آیند، بعضی دیگر از افراد در نتیجه یک بیماری زمینه ‌ای به آن مبتلا می ‌شوند و به عمل زیبایی چشم نیاز پیدا می کنند. در حالت عادی قسمت سفیدی چشم ها نبایست بدون بلند کردن پلک قابل مشاهده باشد.
اگر سفیدی چشم بین پلک بالایی و عنبیه ظاهر شود، نشانه ‌ای از برآمدگی غیر طبیعی چشم ها است. درمان بیرون زدگی چشم ها به دلیل اصلی برآمدگی چشم بستگی دارد. بیرون زدگی چشم (پروپتوز) سبب برآمدگی چشم ‌ها می ‌شود و پلک زدن را دشوار می ‌نماید.

تشخیص صحیح و قطعی این بیماری، فقط از روی علائم بالینی است. بعضی از تست‌ ها همچون ام ‌آر ‌آی، سی ‌تی ‌اسکن و آزمایش‌ های خونی، به تشخیص کمک می ‌نمایند. در طول درمان گاهی به انجام تست ‌های مختلف به صورت متناوب نیاز است که در تصمیم‌ گیری ‌های درمانی و یا تعدیل دارو ها موثر است.
هر کسی می‌ تواند به این مشکل مبتلا شود، اما معمولا پیش از ۴۰ سالگی در خانم‌ ها مشاهده می‌ شود. این بیماری می ‌تواند بر یک یا هر دو چشم فرد مبتلا تأثیر بگذارد. در این عارضه، سیستم ایمنی به بافت اطراف چشم های فرد حمله می ‌کند و مسبب این می‌ شود که آن ‌ها متورم و تحت فشار قرار بگیرند و در عمل بیرون‌ زده به نظر می ‌آیند.
در موارد بسیار معدود، فرد مبتلا در این عارضه دارای آزمایشات تیروئید نرمال و طبیعی است اما علائم بیرون زدگی چشم را دارد.

عمل زیبایی چشم روباهی

بسیاری از افراد مشهور اخیراً عمل چشم روباهی را انجام داده ‌اند. به همین سبب استقبال از این مدل جراحی زیبایی چشم زیاد است. این مدل عمل هم شبیه به جراحی چشم گربه ‌ای است. در این فرایند ابرو های فرد به سمت بالا کشیده می ‌شوند و در نتیجه چشم ‌ها ظاهری جذاب ‌تر پیدا می ‌کنند. این عمل در حقیقت در حدود ۵۰ سال قبل با الهام از زیبایی چشم آسیایی ابداع شد. عمل چشم روباهی در واقع ترکیبی از بلفاروپلاستی و لیفت ابرو است.

جراحی زیبایی چشم - dr-mkhansari.com

در مواردی که علائم شدید باشد یا ادامه‌دار باشد، جراحی زیبایی چشم به عنوان درمانی جهت بیرون زدگی چشم در نظر گرفته می‌شود. برای عنوان مثال، اگر اگزوفتالموس در مدت زمان چند ماه در مرحله غیرفعال بوده است، می‌توان از عمل جراحی زیبایی چشم جهت بهبود ظاهر چشم‌ها استفاده نمود. با این وجود، درمان پزشکی به تنهایی الزاما برآمدگی چشم‌های فرد را برطرف نمی‌‌کند.

در صورت تهدید بینایی فرد، در مرحله فعال هم عمل زیبایی پلک انجام می ‌شود. اگر بیرون زدگی چشم های فرد مبتلا، ناشی از دیگر مشکلات، مانند مشکلات عروق خونی در پشت چشم ها باشد، عمل زیبایی چشم مؤثر خواهد بود. در این عمل برآمدگی چشم، استخوان کف کاسه چشم برداشته می ‌شود، برای این که چشم به عقب رانده شود.

عمل زیبایی چشم افتاده (بلفاروپلاستی)

افتادگی پلک سبب ایجاد ظاهری افتاده و غمگین در چشم‌ ها می‌ شود. در جراحی بلفاروپلاستی با برداشتن بافت اضافی از پلک ها، چشم فرد باز تر و شاداب تر شده و افتادگی آن برطرف می‌ شود. کسانی که در پلک های خود دارای چین‌ خوردگی‌ های بسیاری هستند، یا خط پلک بالا آن ها تقریبا از بین رفته است، می ‌توانند با این مدل جراحی زیبایی چشم، به ‌ظاهر دلخواه خود برسند.
جراحی زیبایی پلک زمانی انجام می شود که مشکلاتی همچون پف کردگی و یا چسبندگی پوست به پلک ها برای اشخاص پیش می آید، که همین امر یکی از دلایل اصلی عمل زیبایی پلک و چشم برای رفع و حذف چسبندگی پوست پلک ها است و بعد از عمل چشم و پلک، صورت فرد ظاهری زیبا تر و جوان تر به خود می گیرد. به همین سبب روش های جراحی پیرامون چشم می تواند گزینه خوب و مناسبی برای رفع این مشکلات باشد.

گاهی اوقات مشکل پف چشم و افتادگی، مربوط به بالا رفتن و پیری سن است که به مرور زمان سبب چروک و عوارض دیگر می شود. اما در حالتی که سن بالایی نداشته و جراحی زیبایی پلک را صرفا به سبب زیبایی انجام می دهید، پزشک شما در این موارد توصیه های لازم را خواهد داد.

بخش اصلی و عمده این تغییرات جهت جراحی زیبایی پلک عبارت است از:

 • ایجاد چروک های ظریف در پیرامون پلک ها
 • شل شدن و کش آمدن پوست پلک چشم که گاهی اوقات منجر به آویزان شدن پوست از لبه پلک می شود.
 • جمع شدن چربی های اضافه در زیر پوست پلک ها
 • شل شدن عضلات پلک
 • به وجود آمدن افتادگی ابرو یا پلک
جراحی زیبایی پلک-dr-mkhansari.com
عمل زیبایی پلک-dr-mkhansari.com

انواع روش‌های جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک ها نه تنها به عنوان عمل جراحی تک انجام می شود، بلکه می تواند در کنار سایر جراحی های زیبایی نیز انجام شود. به عنوان مثال جراحی زیبایی پلک می ‌تواند در کنار بالا بردن ابرو با نخ یا لیفت صورت و یا جراحی های دیگر زیبایی در صورت انجام شود.

به طور کلی چند نوع جراحی مربوط به پلک وجود دارد که به اختصار و به صورت خلاصه هر یک از این جراحی ها را در ادامه توضیح خواهیم داد.

جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک بالایی کیسه های چربی (که به حالت پف کردگی بالای پلک ظاهر می شوند) و پوست اضافه از روی پلک فوقانی برداشته می شود.
به علاوه در صورتی که افتادگی پلک هم وجود داشته باشد می توان آن را در هنگام عمل افتادگی پلک اصلاح نمود.
عمل پلک بالایی سبب بهبود موقعیت و شکل پلک فوقانی می شود. به علاوه در حالتی که وجود افتادگی یا پوست اضافه پلک سبب محدودیت دید جانبی فرد شده باشد، این عیب را برطرف می کند و در مجموع ظاهری هوشیار تر و جوان تر به شخص می بخشد. گاهی اوقات عمل جراحی بالا کشیدن ابرو هم همراه با عمل پلک بالایی انجام می شود.

جراحی زیبایی پلک پایین

عمل زیبایی پلک پایین، بیشتر به جهت برداشت کیسه های چربی زیر پلک زیر که حالت پف کردگی چشم ها را ایجاد می کنند، صورت می گیرد.
به طور معمول بخشی از پوست پلک زیرین هم برداشته می شود. در مجموع این تغییرات سبب ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر در فرد می شود.

جراحی از طریق ملتحمه

این روش اغلب در افراد جوان استفاده می شود که پوستشان هنوز هم خاصیت ارتجاعی خود را دارا بوده و آن را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفت و خوبی دارد.
در این روش بدون این که پوست شخص دستکاری شود، از طریق برشی در پشت پلک زیرین (در سمت ملتحمه) کیسه های چربی مد نظر زیر پلک ها برداشته می شود. مزیت این روش این است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست فرد ندارد.

پلک های افتاده و بلند

پلک های فوقانی می توانند به سبب وجود چربی، عضلات یا چین و چروک های اضافی، سبب ایجاد چهره ای اخمو، تنبل و یا خواب آلود شده و جراحی زیبایی پلک فوقانی جهت از بین بردن این عضلات و یا پوست اضافی، ایجاد شده و نگاه طبیعی تر و زیباتری به فرد می بخشد.

پلک های زیرین

پلک های زیرین می توانند حالتی کیسه مانند و ناخوشایند زیر چشم های فرد ایجاد نمایند و در نظر دیگران، احساس می شود که فرد خواب آلوده و یا خسته است. این مشکل به سبب از دست دادن جمع شدن چربی در ناحیه پایین چشم یا شکل کششی است. در افراد جوان، مشکل بواسیر هم می تواند آن را تشدید کند.

جراحی زیبایی پلک و چشم برای پلک بالا این امکان و اجازه را می دهد تا پزشک جراح، بافت چربی و پوست اضافی را حذف نماید و همین موضوع سبب مشخص شدن بیشتر چشم ها و صاف شدن پلک می شود.
در صورتی که رسوبات چربی اطراف چشم، پوست را سست نموده و با بالا رفتن سن افراد، این موضوع تشدید می شود، این عمل جراحی شگفت انگیز، می تواند اثرات مثبت زیادی در ظاهر فرد و جوان تر شدن او داشته باشد.

در عمل زیبایی پلک بالا، خطوط افتاده چشم، با ساختاری طبیعی و به صورت همسو برش داده شده و پزشک جراح هر گونه پوست اضافی را که سبب خستگی چشم یا مانع از دید می شود حذف می نماید.
در بعضی مواقع، عضلات چشم هم ترمیم و جراحی شده و به نظر می رسد که پوست جدید پلک، ظاهری مرطوب تر و جوان تر دارد. پس از آن، نقاط برش خورده با زیبایی و دقت خاص بسته و دوخته می شوند.

هدف و قصد از جراحی زیبایی پلک فوقانی (عمل پف چشم)، از بین بردن پف و افتادگی چشم است که حالتی ناخوشایند و خسته به فرد می دهد.

عمل زیبایی پلک بالایی گاهی وقت‌ها به نام “بال چشم” (یک نوع جراحی پلک کم خطر) و در بسیاری از اشخاص انجام می‌شود. مشکلات مربوط به پلک فوقانی، ممکن است حتی ابرو را نیز درگیر کند و حالت و شکل آن را تغییر دهد.

چرا باید از عمل زیبایی پلک استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا گفته شد هدف از انجام این عمل‌ها، زیبایی بیشتر است، اما گاهی در کنار زیبایی، رفع عیوب چشم و برطرف کردن اختلالات بینایی و.. نیز جزو اهداف این عمل‌ها است. ماننده عمل بلفاروپلاستی
جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی؛ یکی از شایع ترین و رایج ترین اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود که با قطعیت می توان گفت بعد از جراحی بینی، طرفداران زیادی در سر تا سر دنیا به خود اختصاص داده است.
به طور کلی عمل زیبایی پلک به جهت رفع پف پلک و افتادگی که اکثرا در پی عوامل ژنتیکی، افزایش سن و در بعضی موارد به دنبال علل محیطی همچون تغذیه نادرست، قرارگیری در معرض تابش اشعه فرابنفش و … پدید می آیند، صورت می گیرد.

حال باید توجه داشت که جراحی زیبایی پلک ها؛ در راستای مرتفع نمودن موارد ذکر شده، انجام می پذیرد و از آن نمی توان برای بهبود موارد زیر بهره برد:

 • رفع افتادگی ابرو
 • رفع تیرگی دور چشم
 • رفع چین و چروک های پیرامون پلک و ناحیه بین ابرو ها

جراحی زیبایی پلک اگر توسط شخصی متخصص انجام شود نتایج خوب و مثبتی دارد که نه تنها در زیبایی فرد بلکه در موارد دیگر هم به کمک شخص می آید. مواردی چون:

 • بهبود میدان دید جانبی شخص
 • افزایش اعتماد به نفس در فرد
 • باقی ماندن نتیجه عمل جراحی زیبایی پلک برای سال های متمادی

عمل زیبایی پلک - دکتر خوانساری
عمل زیبایی پلک - دکتر خوانساری

 • رفع افتادگی ابرو
 • رفع تیرگی دور چشم
 • رفع چین و چروک های پیرامون پلک و ناحیه بین ابرو ها

جراحی زیبایی پلک اگر توسط شخصی متخصص انجام شود نتایج خوب و مثبتی دارد که نه تنها در زیبایی فرد بلکه در موارد دیگر هم به کمک شخص می آید. مواردی چون:

 • بهبود میدان دید جانبی شخص
 • افزایش اعتماد به نفس در فرد
 • باقی ماندن نتیجه عمل جراحی زیبایی پلک برای سال های متمادی

این عمل جراحی یعنی جراحی زیبایی پلک می تواند تا سال های زیادی اثرات مثبتش را حفظ نماید. بسیاری از افراد که مبتلا به افتادگی پلک هستند، به این سبب، اعتماد به نفس حضور در اجتماع را ندارند و عمل جراحی زیبایی پلک می تواند از موثر ترین و بهترین عوامل در برطرف کردن این مورد باشد.

جراحی زیبایی چشم برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که به سبب افزایش سن، دچار چین ‌و چروک اطراف چشم یا افتادگی پلک شده ‌اند، می‌ توانند از روش تکنیک‌ های مختلف جراحی زیبایی چشم، نتیجه دلخواه و مطلوب خود را به دست بیاورند.
گاهی نیز ممکن است رسوبات چربی پیرامون چشم باعث پف پلک شود، عمل زیبایی پلک برای چنین افرادی هم مناسب است. همچنین کسانی که به دنبال بالا کشیدن چشم‌ ها و نیز زیبایی بیشتر در آن ‌ها هستند، با جراحی زیبایی چشم به ‌صورت همیشگی و دائمی به نتیجه مورد نظر و مطلوب خود می ‌رسند.
پزشک جراح همچنین وضعیت سلامتی فرد را بررسی کرده تا مطمئن شود، عمل زیبایی چشم برای او تهدید محسوب نمی ‌شود.

هر گونه عمل زیبایی برای افراد در سنین پایین توصیه نمی ‌شود. به ‌خصوص در افراد زیر ۱۸ سال احتمال دارد به ‌مرور زمان حالت چشم‌ های فرد تغییر نماید و این نوع عمل زیبایی برعکس می‌ تواند تاثیر منفی داشته باشد. علاوه بر این افرادی که بیماری خاصی همچون دیابت یا بیماری قلبی دارند، حتماً بایستی با پزشک جراح خود مشورت کنند. در این حالت ممکن است خطر عمل زیبایی چشم برای این افراد بسیار بالا باشد و پزشک جراح از انجام عمل خودداری کند.

عمل زیبایی پلک خانم ها

بانوان گرامی به دلیل اهمیت بیشتر نسبت به آقایان به مقوله زیبایی، طرفداران اصلی این نوع از اعمال زیبایی هستند. باید گفت که عمل زیبایی پلک خانم ها تفاوت چندانی با همین عمل در آقایان نداشته و فقط ممکن است به دلیل ظریف تر بودن پوست بانوان، مدت زمان گرفتن بخیه و از بین رفتن جای عمل به صورت کامل، کمی بیشتر به طول بیانجامد.

جراحی زیبایی پلک درد دارد؟

اکثر مراجعه کنندگانی که عمل زیبایی پلک را در تهران و توسط دکتر مهرداد خوانساری (یکی از بهترین طبیبان جراحی زیبایی پلک در تهران) انجام می دهند شكایتی از درد و علائم آزار دهنده ندارند. تجربه کردن درد بسیار ضعیف و خفیف بعد از جراحی زیبایی پلک کاملا طبیعی می باشد. 

اما به صورت کلی پزشک جراح برای افراد دارو های مسکن را تجویز می نماید تا در صورت احساس درد در دوره بعد از عمل و نقاهت، برای کنترل و مدیریت شدت آن، از آن ها استفاده کنند.

اهمیت جراحی زیبایی چشم

جراحی زیبایی چشم یکی از رایج ‌ترین و در عین حال راحت ترین و آسان ‌ترین جراحی ‌های زیبایی است. این عمل به روش ‌های مختلف و متنوعی انجام می‌ شود و هر روش از آن، برای گروه خاصی از مناسب است. انتخاب پزشک جراح با تجربه و حاذق جهت عمل جراحی زیبایی چشم اهمیت بسیاری دارد. با انتخاب پزشک مناسب می ‌توان ریسک ‌های عمل زیبایی چشم را تا حد زیادی کاهش داد.

مزایای استفاده از جراحی زیبایی پلک

مزایا استفاده از جراحی زیبایی پلک را می‌ توان در زیر خلاصه نمود:

 • درمان و برطرف کردن افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست اضافه چشم، که سبب اختلال در بینایی شخص می ‌شود.
 • برطرف نمودن تورم ها و پف های مربوط به پلک ‌ها؛
 • رفع چین و چروک‌ های ظریف پلک و پوست اضافی پایینی.
 • برطرف کردن تورم ها و پف های مربوط به زیر چشم؛
 • رفع افتادگی پلک بالا یا پایین که سبب بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم می ‌شود.
 • درمان افتادگی یا شلی پوست پلک بالا که سبب ایجاد چین و چروک بر روی پلک می ‌شود و می ‌تواند انحنای سطحی (کانتور) پلک چشم را با مشکل مواجه نماید.

جراحی زیبایی پلک - دکتر خوانساری
جراحی زیبایی پلک - دکتر خوانساری

عوارض عمل زیبایی چشم

عمل زیبایی چشم همانند هر عمل دیگری می تواند عوارض احتمالی در پی داشته باشد. در این بخش به عوارض احتمالی عمل زیبایی پلک می پردازیم. البته باید توجه داشت که اگر عمل زیبایی پلک توسط پزشک جراح حاذق و با تجربه همچون دکتر مهرداد خوانساری انجام شود، احتمال بروز این عوارض بسیار پایین خواهد بود، بنابر این برای کاهش احتمال بروز این عوارض، پزشکی مطمئن را انتخاب نمایید.

عوارض عمل زیبایی چشم:

کبودی و تورم در اطراف چشم

از رایج ترین و معمول ترین عوارض عمل زیبایی چشم به خصوص در طی چند روز اول پس از جراحی، تورم است که در ناحیه پیرامون چشم ها اتفاق می افتد. تورم حتی سبب می شود که بسته و باز کردن چشم یا پلک زدن برای شخص دشوار باشد. به طور معمول موثر ترین و بهترین توصیه ای که می توان جهت کاهش تورم داشت، استفاده از کمپرس یخ است. در اولین روز های پس از عمل، بهتر است بسته های یخ را در اطراف چشم ها قرار دهید تا به مرور تورم کاهش پیدا کند.

این عارضه که به سبب جمع شدن مایع چشمی ایجاد می شود، سبب متورم شدن کره چشم می شود. اما تورم سطح چشم به طور معمول موقت است و پس از چندین هفته از بین می رود. در حالتی که این عارضه پایدار باشد و سبب ناراحتی بسیاری در فرد شود بایستی پزشک را در جریان قرار داد.

ایجاد کبودی در پرامون چشم از دیگر عوارض محتمل عمل زیبایی پلک است، که ممکن است تا پیشانی و گونه ها هم گسترش پیدا کند. پوست اطراف چشم، متورم و پف دار می شود و دیدن نتیجه عمل در این مدت غیر ممکن است. مدت زمان این تورم کمی متفاوت است، اما اغلب افراد حداقل 7 تا 10 روز اول پس از عمل در ناحیه عمل دچار تورم هستند. این عارضه به مرور زمان از بین می رود و نتیجه جراحی زیبایی چشم به تدریج آشکار می شود.

احساس درد پس از جراحی

در زمان جراحی، پلک چشم دستخوش تغییرات بسیاری می شود و بافت های این بخش دچار تحریکات بسیاری می شوند. پس بنابراین احساس درد در دوره نقاهت پس از جراحی غیر طبیعی نیست. این درد می تواند پیوسته باشد و یا فقط در هنگام پلک زدن باشد، که به طور معمول پس از چند روز به تدریج کاهش می یابد و از بین می رود.

سوزش و خشکی چشم

احتمال دارد در دوره نقاهت پس از جراحی، چشم دچار خشکی، قرمزی و سوزش شود. جهت مرطوب نگه داشتن آن پزشک به طور معمول قطره اشک مصنوعی تجویز می نماید. همواره به خاطر داشته باشید که از خاراندن و مالش چشم ها خودداری نمایید، چرا که این امر سبب تحریک پوست پیرامون چشم و تاخیر در بهبودی می شود.

اشک ریزی و سخت پلک زدن 

در روز های نخست پس از عمل به سبب تغییراتی که در عمل بر روی پلک چشم به وجود آمده و همچنین تورم پس از جراحی، پلک زدن و بسته و باز کردن چشم ها به آسانی انجام نمی شود و شخص در این شرایط احساس ناراحتی می نماید. اما با کم شدن زخم های ناشی از جراحی و تورم، بهبود این مشکل حل می شود. در بعضی موارد به سبب تحریک حفره اشکی، ممکن است عارضه اشک ریزی هم رخ دهد که به طور معمول موقت است. اما در صورت طولانی بودن یا همراه شدن با دیگر عوارض بایستی با پزشک مشورت کرد.

حساسیت به نور و تاری دید

بعضی از افراد در دوره بهبودی پس از عمل زیبایی چشم، تاری دید را تجربه می کنند، که یک عارضه موقت است و به طور معمول پس از چند روز از بین می رود. در این حالت نبایستی به چشمان فشار آورد و زمان استفاده از نمایشگر های مختلف مثل تلویزیون و موبایل را کاهش داد.

در برخی موارد نادر هم ممكن است، شخص بلافاصله پس از عمل دچار نابینایی موقت و یا دوبینی شود که تنها ساعاتی پس از عمل ادامه می یابد.

در روز های نخست پس از انجام عمل چشم ها به نور حساس هستند و گاهی نیز در معرض نور قرار گرفتن موجب اشک ریزی می شود. پس بنابراین به خاطر داشته باشید جهت محافظت از چشمان پس از جراحی زیبایی چشم، در معرض نور بسیار شدید قرار نگیرید و از عینک آفتابی استفاده نمایید.

سایر خطرات عمل زیبایی پلک شامل موارد زیر است:

 • عفونت پلک
 • دوبینی یا تاری دید گذرا
 • تشکیل جای زخم یا اسکار 
 • اشکال در قرارگیری پلک ‌ها
 • کوتاه شدن پلک ‌ها
 • عدم برداشت کامل پوست اضافه
 • بی ‌حسی پلک ‌ها
 • تورم پلک
 • عدم تقارن محل برش 
 • جوش های کوچک و سفید در جای بخیه

این عوارض به طور معمول گذرا هستند و بعد از چند هفته آرام آرام و به تدریج برطرف می شوند و این عارضه ها به دلیل حساس بودن جراحی است.

نکاتی که باید قبل از عمل زیبایی پلک بدانیم:

شما می‌توانید پیش از این عمل جراحی زیبایی پلک انجام شود، بعضی اقدامات را که به تسریع روند بهبودی شما کمک می‌‌نمایند انجام دهید. انجام این اقدامات سبب می‌شود تا که دوران بهبودی شما آسان‌تر سپری شود.
آماده شدن برای انجام عمل زیبایی پلک و بهبودی بایستی از یک هفته پیش از انجام جراحی آغاز شود. شما بایستی به پزشک خود مراجعه نمایید تا سوابق پزشکی شما را بررسی نماید. در این معاینه هر گونه بیماری یا مشکلات چشمی که داشته‌‌اید و اقداماتی که جهت درمان آن‌ انجام داده‌اید، مورد نظارت و بررسی قرار می‌گیرد. داشتن این اطلاعات باعث می‌شود که تا ریسک بروز عوارض جانبی و خطرناک که سبب طولانی شدن دوران نقاهت و بهبودی شما می‌‌شود کاهش یابد.
اگر سیگار می‌کشید بایستی حداقل از چندین هفته پیش از انجام جراحی زیبایی پلک، آن را ترک کنید. استعمال دخانیات سبب طولانی‌‌تر و بیشتر شدن فرایند بهبودی فرد می‌‌شود. اگر شما با یک فرد سیگاری زندگی می‌کنید یا ارتباط دارید هم، نبایستی در معرض دود سیگار قرار بگیرید. قرار گرفتن در معرض دود سیگار هم سبب طولانی‌تر شدن روند بهبودی فرد می‌شود.
اقدام دیگری که بایستی انجام داد در رابطه با مکمل‌ها و داروهایی است که استفاده می‌شود. احتمالاً بایستی مصرف بعضی از آن‌ها همچون داروهای رقیق‌ کننده خون همچون ایبوپروفن (موترین و آدویل)، آسپیرین و حتی بعضی مکمل‌های خوراکی گیاهی را قطع کرد.
به احتمال زیاد فرد باید مصرف این داروها را از 2 هفته پیش از انجام عمل زیبایی پلک قطع کرده و تا مدتی بعد از انجام عمل جراحی نیز آن‌ها را مصرف نکند. پزشک در رابطه با مدت زمان عدم مصرف دارو، داروهایی که نباید مصرف شود و زمان شروع مجدد مصرف آن‌ها، با شما صحبت خواهد نمود. با این امر احتمال بروز خونریزی که می‌‌تواند بر روند بهبودی شما تأثیر داشته باشد نیز کاهش می‌یابد.

عمل زیبایی پلک - dr-mkhansari.com
عمل زیبایی پلک - dr-mkhansari.com

عمل زیبایی پلک عمل سرپایی محسوب می‌شود. این به این معناست که نیازی به بستری شدن نیست. فرد پس از عمل قادر به رانندگی کردن نخواهد بود، پس بنابراین بایستی یک نفر فرد را به منزل برساند. برای این امر بایستی از قبل برنامه ‌ریزی نمایید.
بایستی برای این که 1 نفر حداقل در شب اول بعد از عمل نزد فرد در منزل بماند برنامه ‌ریزی کرد. بعد از جراحی زیبایی پلک ممکن است بینایی فرد مشکل داشته باشد. همچنین احتمال دارد فرد کمی گیج باشد. به همین سبب بایستی حتما یک نفر به مدت 1 تا 2 روز بعد از انجام عمل جراحی در کنار فرد باشد.
تا موقعی که اثر داروهای مربوطه از بین نرود، فرد قادر به رانندگی نیست. بایستی به گونه‌ای برنامه ‌ریزی کرد که تا چند روز نیازی به رانندگی نباشد. علاوه بر این موارد باید داروهای خود را هم تهیه کرد.
همچنین باید یک نفر هم باید باشد که در انجام کارهای سنگین منزل به فردی که مورد جراحی قرار گرفته کمک کند و نبایست به مدت 2 تا 3 هفته بعد از انجام عمل اجسام سنگین را بلند کرد.
قبل از انجام عمل زیبایی پلک بایستی لیست چیزهایی که جهت دوران بهبودی لازم دارید را تهیه کرد. بعضی از این اقلام عبارتند از:

 • بسته ‌های یخ
 • گاز تمیز
 • پاک‌کننده ‌های ملایم
 • عینک طبی (در صورت نیاز)
 • قطره چشم

اگر فرد از لنزهای تماسی استفاده می‌‌کند، بایستی یک عینک هم تهیه کند. فرد تا مدتی بعد از انجام عمل جراحی، نمی‌تواند از لنز های تماسی استفاده نماید.
اگر فرد کار می‌‌کند، برای مدتی بعد از انجام عمل جراحی، باید مرخصی بگیرد. زمان بازگشت فرد به کار خود، به نوع شغل فرد بستگی دارد. در این زمینه بایستی با پزشک صحبت کرد.

چگونه از عمل زیبایی چشم بهترین نتیجه را بگیریم؟

مهم‌ترین اقدام گرفتن بهترین نتیجه در عمل زیبایی چشم انتخاب جراح زیبایی است. پزشک جراح شما بایستی سابقه بالایی در جراحی این عضو حساس یعنی چشم داشته باشد. پزشک حرفه‌ای بایستی در مورد سوابق پزشکی فرد مانند: خشکی چشم، آلرژی، مشکلات گردش خون، جراحی‌های قبلی، دیابت و تیروئید سوالاتی از شما بپرسد. بایستی نمونه کارهای پیشین جراح را مشاهده نمایید تا انتظارات شما از عمل مشخص شود.
برای گرفتن بهترین نتیجه عمل زیبایی چشم، با مجموعه دکتر مهرداد خوانساری در ارتباط باشید.

جراحی زیبایی چشم-dr-mkhansari.com
عمل زیبایی چشم-dr-mkhansari.com

روش انتخاب بهترین دکتر برای جراحی زیبایی چشم

جهت انجام جراحی زیبایی چشم، نیاز به انتخاب یک جراح است که دانش کاملی از آناتومی چهره و چشم داشته و چشمانی تیزبین و دقیق برای توجه به جزئیات زیبایی شناختی فرد داشته باشد. جراح متخصص جهت انجام عمل زیبایی چشم بایستی توانایی سازگاری تکنیک های جراحی را با توجه به نیاز های منحصر به فرد هر فرد را داشته و قادر به ایجاد نتایجی متناسب و منطبق با سن، جنسیت، قومیت و ویژگی های خاص صورت شخص باشد.
علاوه بر این موارد، یک جراح پلک خوب باییستی به فیزیولوژی و آناتومی چشم، بیماری‌های چشم و به صورت کلی ساختمان های اطراف چشم نیز اشراف داشته باشد. بدین جهت قبل از انتخاب یک دکتر عمل زیبایی چشم برای انجام این جراحی، مهم است که تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید. مجموعه دکتر خوانساری به جرئت یکی از بهترین گزینه های ممکن برای انجام این عمل حساس و مهم است.

دکتر متخصص عمل زیبایی پلک

به طور معمول مهم‌ترین موردی که در یک جراحی زیبایی پلک به آن توجه می‌شود، اطمینان از کلینیک، بیمارستان یا پزشک جراح و مرکز جراحی مورد نظر است. انتخاب و تشخیص مرکز استاندارد با کادر درمانی حرفه‌ای بسیار حائز اهمیت است. جراحی زیبایی پلک اگر چه جراحی بسیار طولانی و زمان بری نیست، اما در ناحیه‌ای با حساسیت بالا انجام می‌شود و نیازمند مراقبت‌های پس از جراحی پلک است.
پس بنابراین بسیار حائز اهمیت است، که خود را به دست متخصصی بسپارید که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد. جراحی زیبایی پلک، عملی ارزان نیست و در صورتی که در انتخاب مرکز عمل زیبایی پلک اشتباه نمایید و یا به سراغ کلینیک‌های غیر استاندارد و غیرتخصصی بروید، عوارض گاه جبران ناپذیری و خطرناک خواهد داشت.
باید به این نکته توجه نمود که جراحی پلک نیازمند دقت فراوان و بسیار حساس است و از آن جایی که بر روی دو پلک انجام می‌شود، هرگونه اشتباه یا نقص در هنگام عمل نه تنها سبب عدم تقارن چشم‌های فرد می شود و بر زیبایی تاثیر منفی و سوء دارد، بلکه بینایی و سلامت فرد را هم به خطر می‌اندازد.
دکتر مهرداد خوانساری، عضو رسمی نظام پزشکی کانادا، فارغ التحصیل کالج آکسفورد کانادا، متخصص جراحی ترمیمی و زیبایی، به عنوان یکی از تخصصی متبحر‌ترین پزشکان جراح فعال در حوزه جراحی زیبایی پلک در ایران، یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن جهت انجام این عمل است.
جهت مشاوره و گرفتن وقت با این مجموعه در ارتباط باشید.

سخن پایانی

احتمالا سوالات زیادی در رابطه با عمل زیبایی چشم برای شما ایجاد شده است، که در این مطلب سعی شد به تعداد زیادی از آن‌ها پاسخ داده شود. جنبه‌های مختلفی همچون چیستی این عمل، انواع آن، کیس‌های مناسب برای این عمل و عوارض و… آن پرداخته شد. اگر شما عزیزان سوال یا پرسشی در رابطه با عمل زیبایی چشم دارید، می‌توانید با مجموعه دکتر مهرداد خوانساری در ارتباط باشید.

«سوالات متداول عمل زیبایی چشم و جراحی زیبایی پلک»

عمل زیبایی چشم یکی از انواع عمل هاست که با هدف زیبایی بیشتر انجام می ‌شود. در این جراحی، جراح با توجه ‌به مدل چشم و نیاز شخص، عیوب را برطرف نموده و زیبایی را به ظاهر چشم‌ ها بر می ‌گرداند.

عمل زیبایی چشم بادامی – جراحی زیبایی چشم آسیایی – عمل زیبایی چشم افتاده – عمل زیبایی پف چشم – عمل زیبایی – بزرگ نمودن چشم – عمل لیفت چشم – جراحی زیبایی چشم گربه ‌ای – عمل زیبایی چشم روباهی – عمل زیبایی برای چشم های گود – جراحی زیبایی چشم بیرون زده

افرادی که به سبب افزایش سن، دچار چین ‌و چروک اطراف چشم یا افتادگی پلک شده ‌اند، گاهی نیز رسوبات چربی پیرامون چشم باعث پف پلک شود، عمل زیبایی چشم برای چنین افرادی هم مناسب است. کسانی که به دنبال بالا کشیدن چشم‌ ها و نیز زیبایی بیشتر در آن ‌ها هستند.

جراحی زیبایی پلک می تواند تا سال های زیادی اثرات مثبتش را حفظ نماید همچنین از موثر ترین و بهترین عوامل در افزایش اعتماد به نفس است.

درمان و برطرف کردن افتادگی پلک.
برطرف نمودن تورم ها و پف های مربوط به پلک ‌ها؛
رفع چین و چروک‌ های ظریف پلک و پوست اضافی پایینی.
برطرف کردن تورم ها و پف های مربوط به زیر چشم؛
درمان افتادگی یا شلی پوست پلک که سبب ایجاد چین و چروک بر روی پلک می ‌شود و…

2 دیدگاه دربارهٔ «عمل زیبایی چشم چیست؟»

  • روش چشم گربه ای حتما بایستی در معاینه حضوری زیباجو گرامی توضیح داده شود
   تمامی روشهای انجام شده غیر قابل برگشت است

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره