شماره تماس

09377999239

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک-dr-mkhansari

هزینه جراحی پلک
هزینه جراحی پلک مسئله ای است که امروز می خواهیم در مورد آن به بحث و گفت و گو بپردازیم. اما قبل از صحبت در مورد هزینه عمل بلفاروپلاستی، بهتر است که کمی در مورد این عمل اطلاعات داشته باشید. به طور کلی عمل بلفاروپلاستی یا جراحی چشم برای اصلاح فرم چشم استفاده شده و معمولا عوامل زیادی روی قیمت عمل افتادگی پلک تاثیر گذار است.
هزینه عمل پلک چشم یکی از مسائل بسیار مهمی به شمار می رود که افراد قبل از انجام عمل پلک به آن توجه می کنند. هزینه جراحی افتادگی پلک ممکن است فردی را از انجام این عمل حتی باز دارد. به هر حال نمی توان گفت که هزینه عمل افتادگی پلک بی اهمیت بوده و در انجام تصمیمات فرد برای انجام عمل پلک افتاده بی تاثیر است.

فهرست مطالب

به هر حال اگر می خواهید در مورد هزینه بلفاروپلاستی یا همان هزینه جراحی پلک اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که ما در این صفحه از وب سایت دکتر مهرداد خوانساری قصد داریم هزینه جراحی افتادگی پلک را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

هزینه جراحی افتادگی پلک بالایی در کلینیک دکتر مهرداد خوانساری از هشت ملیون تومان به بالا است.
هزینه جراحی پلک پایینی در کلینیک دکتر مهرداد خوانساری از هشت ملیون به بالا است.
به صورت کلی هزینه عمل بلفاروپلاستی متغییر است و با توجه به شرایط هر بیمار متفاوت است.

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی پلک

بهتر است قبل از پرداخت به عامل تاثیر گذار در هزینه عمل بلفاروپلاستی یا همان هزینه عمل افتادگی پلک بدانید که علی رقم آنکه قیمت عمل افتادگی پلک تا حدودی بالا است، اما این عمل محبوبیت زیادی دارد. در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین عمل های جراحی زیبایی عمل بلفاروپلاستی است. هزینه عمل افتادگی پلک هم نتوانسته محبوبیت آن را کاهش دهد.

هزینه جراحی پلک-dr-mkhansari
هزینه جراحی پلک-dr-mkhansari

به هر حال همانطور که در بالا اشاره کردیم هزینه جراحی پلک تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می گیرد. این عوامل هزینه جراحی افتادگی پلک را متغییر کرده و به طور کلی نمی توان گفت دقیقا هزینه بلفاروپلاستی یا همان هزینه عمل پلک چشم چقدر است.

نکته دیگری که باید در این زمینه بدانید آن است که هزینه عمل بلفاروپلاستی یا همان هزینه جراحی پلک در کلینیک ها و مختصصان مختلف یکسان نبوده. حتی گاهی اوقات امکان دارد که هزینه عمل افتادگی پلک دو بیمار مختلف اما در یک کلینیک مشترک با هم دیگر تفاوت داشته باشد.
به دلیل همین مسائل نمی توان گفت دقیقا هزینه جراحی پلک چقدر است. با این وجود عواملی که تاثیر زیادی روی قیمت عمل افتادگی پلک دارد در موارد زیر خلاصه می شود:

موقعیت کلینیک

یکی از عوامل تاثیر گذار روی هزینه جراحی افتادگی پلک مکان و موقعیت قرار گیری کلینیک است. شاید بپرسید این مسئله چه تاثیری روی هزینه جراحی پلک دارد؟ در پاسخ باید بگوییم در هر منطقه جغرافیایی هزینه های زندگی تفاوت زیادی با یک دیگر داشته، این مسئله روی تعرفه های خدمات یک کلینیک زیبایی هم تاثیر زیادی می گذارد. پس می توان گفت اگر می خواهید هزینه عمل بلفاروپلاستی یا همان هزینه عمل پلک چشم خود را بر آورد کنید، باید در انتخاب کلینیک وسواس زیادی به خرج دهید.

هزینه یا حق الزحمه جراح

از دیگر مسائلی که روی هزینه جراحی پلک تاثیر دارد، حق الزحمه جراح است. هزینه های جراح در تعیین هزینه عمل پلک چشم تاثیر به سزایی دارد. هر اندازه که جراحی در کار خود مهارت داشته باشد و بیماران بیشتری به او مراجعه کنند، بدیهی است که هزینه بیشتری هم بابت جراحی خود از بیمار می گیرد.
این مسئله باعث افزایش هزینه عمل افتادگی پلک هم می شود. پس در واقع باید گفت که هزینه جراحی پلک نزد یک فوق تخصص از یک پزشک متخصص است. به هر حال افزایش هزینه عمل افتادگی پلک در اثر انتخاب جراح نباید شما را در انتخاب بهترین جراح به شک بیندازد.
شما به هیچ عنوان نباید برای کاهش هزینه بلفاروپلاستی یا همان هزینه عمل پلک چشم به پزشکی که در این زمینه تجربه و دانش کافی ندارد مراجعه نمایید؛ چرا که عوارضی بعد از عمل پلک گریبان گیر بیمار می شود که تنها پزشکان متخصص می توانند آن ها را کنترل کنند.

هزینه جراحی پلک افتاده dr-mkhansari

هزینه های مربوط به اتاق عمل

از فاکتورهای دیگری که روی هزینه عمل افتادگی پلک تاثیر می گذارد می توان به هزینه های مربوط به اتاق عمل اشاره کرد.
قیمت عمل افتادگی پلک در اثر این عامل ممکن است که افزایش قابل توجهی داشته باشد. به طور کلی هزینه های مربوط به تجهیزات جراحی و اتاق عمل بسیار تاثیر گذار هستند و نمی توان گفت که به هیچ عنوان باعث افزایش هزینه جراحی پلک نمی شوند.
در واقع اگر شما جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را در یک کلینیک معمولی انجام دهید، به الطبع هزینه جراحی پلک شما تا حد قابل توجهی کاهش می باید.
اما اگر کلینیکی که برای انجام عمل به آن مراجعه کردید از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته، پرسنل مجرب و خدمات رفاهی کامل برخوردار باشد، مطمئن هزینه بیشتری از شما دریافت خواهند کرد. این مسئله بدون شک در افزایش هزینه جراحی افتادگی پلک تاثیر می گذارد.

گستردگی جراحی

دیگر عاملی که می تواند هزینه جراحی پلک را افزایش دهد، گستردگی جراحی است. مدت زمانی که یک جراح برای انجام عمل جراحی تخمین زده و پیچیدگی عمل جراحی آن روی افزایش قیمت عمل افتادگی پلک بی تاثیر نیست.
برخی اوقات امکان دارد که این عمل همراه با عمل های دیگر انجام شود، برای مثال امکان دارد که جراح ناهنجاری های مرتبط با عملکرد را هم برطرف سازد. این عامل روی افزایش هزینه افتادگی پلک بی تاثیر نیست. لازم به ذکر است که عمل هایی مانند لیفت پیشانی و ابرو هم همزمان با این عمل گاهی اوقات انجام می شوند و این مسئله روی افزایش هزینه عمل افتادگی پلک تاثیر زیادی می گذارد.

هزینه عمل پلک چشم-dr-mkhansari
هزینه عمل پلک چشم-dr-mkhansari

هزینه های پیش از جراحی پلک

در بالا گفتیم که چه هزینه هایی روی افزایش قیمت عمل افتادگی پلک تاثیر می گذارد. حال در این بخش می خواهیم که در مورد هزینه هایی پیش از جراحی پلک با شما عزیزان صحبت کنیم.
لازم به ذکر است که هزینه پیش از عمل جراحی هم روی هزینه جراحی پلک بسیار تاثیر گذار است. اما به طور کلی چه عواملی روی این مسئله تاثیر می گذارند، شامل موارد زیر می شوند:

هزینه های مربوط به ویزیت پزشک

مطمئنا می دانید که قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک باید چندین بار برای انجام معینات نزد پزشک رفته و ویزیت بپردازید. این مسئله یکی از عوامل تاثیر گذار روی هزینه عمل بلفاروپلاستی یا هزینه عمل پلک به شمار می رود. هزینه های مربوط به ویزیت هزینه های پیش از عمل هستند که شما باید آن ها را پرداخت نمایید.

هزینه های مربوط به آزمایشات قبل از عمل

قبل از انجام عمل باید یک سری آزمایشات اولیه انجام شود که انجام این آزمایشات هزینه عمل افتادگی پلک را افزایش می دهد.

هزینه های پس از جراحی پلک

در بالا گفتیم که پرداخت چه هزینه هایی قبل از انجام عمل روی هزینه جراحی پلک تاثیر می گذارد. حال می خواهیم در مورد هزینه های بعد از عمل جراحی که افزایش قیمت عمل افتادگی پلک را در پی دارند با یک دیگر صحبت کنیم.
به طور کلی بعد از انجام عمل هزینه های مربوط به شامل هزینه های مربوط به مراقبت های پس از عمل و دوره نقاهت می شود. بعد از عمل احتیاجی به ماندن و بستری شدن در کلینک نیست، اما هزینه های مربوط به دارو و مسائل این چنینی روی افزایش قیمت عمل افتادگی پلک تاثیر می گذارد.

هزینه های جانبی عمل بلفاروپلاستی

در بالا سعی کردیم به طور کامل در مورد هزینه عمل افتادگی پلک با شما عزیزان صحبت کنیم.
اما بهتر است بدانید علاوه بر عوامل فوق عواملی دیگری هم هستند که روی هزینه بلفاروپلاستی یا همان هزینه جراحی پلک تاثیر گذارند، هزینه های پس از عمل و بعد از عمل جزو این دسته از موارد بوده و همانطور که گفتیم هزینه آزمایشات، داروها، ویزیت و … جزو هزینه های جانبی هستند که افزایش هزینه جراحی پلک را به دنبال دارند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا

هزینه جراحی افتادگی پلک بالا هم تحت تاثیر عواملی که در بالا ذکر کردیم قرار می گیرد. تفاوتی ندارد شما عمل پلک بالا را انجام می دهید یا پایین به هر حال عوامل فوق روی قیمت عمل افتادگی پلک تاثیر می گذارند.
اما علاوه بر اطلاعات از هزینه عمل پلک چشم شاید شما بخواهید در مورد عمل پلک بالا اطلاعاتی کوچک داشته باشید، به همین علت در این قسمت تنها در مورد هزینه بلفاروپلاستی صحبت نمی کنیم بلکه اطلاعاتی در مورد عمل پلک هم در اختیار شما قرار می دهیم.
معمولا در بلفاروپلاستی پوست اضافه و چربی های روی پلک فوقانی برداشته می شود. 

این مسئله تا حدود زیادی به رفع پف کردگی روی چشم کمک می کند. بعد از برداشتن چربی ها نوبت به پوست اضافه می رسد. معمولا جراح تشخصی می دهد که تا چه حد از این پوست باید بر داشته شود. با این روش پوستی که جلو دید شما را گرفته برداشته شده و دیگر از این نظر مشکلی نخواهید داشت، در ثانی این روش به اصلاح فرم پلک و کشیدن ابروها به سمت بالا کمک می کند. حالا دیدید که علی رغم هزینه جراحی پلک این روش بسیار کاربردی و درمانی است.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

پیش از این درمورد هزینه عمل بلفاروپلاستی یا همان هزینه جراحی پلک با شما عزیزان صحبت کردیم. اما اگر می خواهید بدانید که آیا هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین با پلک بالا تفاوت دارد یا خیر؟ باید در پاسخ به شما بگوییم که خیر هزینه عمل بلفاروپلاستی یا همان هزینه جراحی پلک پایین هم مانند پلک بالا تحت تاثیر عواملی که در بالا ذکر کردیم قرار می گیرد. 

تنها تفاوت این عمل ها ناحیه عمل آن ها و مشکل موجود است. اما بهتر است به طور کلی برای برآورد هزینه جراحی پلک با کلینیک دکتر خوانساری تماس حاصل فرمایید. مشاوران مشغول به کار در این کلینیک برای برآورد هزینه عمل افتادگی پلک شما را راهنمایی خواهند کرد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا با پلک پایین

با توجه به اینکه در این عمل هم پلک پایین و هم پلک بالا جراحی می شود، جراح باید زمان بیشتری اختصاص دهد. این مسئله هزینه مربوط به کلینیک، هزینه جراح و… را بالا برده و باعث افزایش هزینه جراحی پلک می شود. در واقع باید گفت هزینه عمل پلک چشم در هر دو ناحیه پلک فوقانی و تحتانی بیشتر از هزینه عمل افتادگی پلک در یک ناحیه است.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا-dr-mkhansari
هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا-dr-mkhansari

هزینه عمل افتادگی پلک

ما در کل این مطلب سعی داشتیم که درمورد هزینه عمل جراحی پلک اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می دانید مجموعه ای از جراحی هایی که برای زیبایی و درمان پلک صورت می گیرند، عمل پلک نامیده می شوند. به طور کلی محبوبیت عمل پلک علی رغم بالا بودن هزینه جراحی پلک به کارایی آن بر می گردد. 

بهتر است که بدانید عمل پلک علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی هم دارد. همین مسئله باعث شده افراد زیادی تحت تاثیر هزینه جراحی بلفاروپلاستی یا همان هزینه عمل پلک چشم قرار نگرفته و برای درمان خود از این روش استفاده نمایند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی بدون جراحی

ما در کل این مطلب سعی داشتیم شما را با هزینه جراحی پلک آشنا سازیم، حال می خواهیم بگوییم هزینه عمل بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی چقدر است.
شاید شما ندانید که بلفاروپلاستی یا برطرف نمودن افتادگی پلک با روش هایی به غیر از جراحی هم بر طرف می شود. این روش ها شامل مواردی همچون لیزر و بوتاکس شده اما با این وجود نمی توانند جای عمل جراحی را بگیرند. این روش ها تا حدودی جوابگو بوده و برای رفع صد در صدی افتادگ پلک باید از بلفاروپلاستی و عمل جراحی استفاده کرد.
البته لازم به ذکر است انجام روش هایی که در بالا ذکر کردیم تا حدود زیادی به تشخیص پزشک بر می گردد. اما بدون شک هزینه بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی نسبت به هزینه جراحی پلک کمتر است؛ چرا که در این روش هزینه های کلینیکی وجود نداشته و تا حد قابل توجهی هزینه بلفاروپلاستی کاهش می یابد.

آیا بیمه هزینه جراحی پلک را پرداخت می کند؟

به طور کلی هزینه عمل پلک چشم تنها در صورتی توسط بیمه پرداخت می شود که آن عمل به منظور زیبایی و جوانسازی انجام نشده وجنبه درمانی داشته باشد. به طور کلی بلفاروپلاستی جزو عمل های زیبایی محسوب شده و از آن جا که عمل های زیبایی مشمول دریافت بیمه نمی شوند، هزینه جراحی پلک را هم بیمه تقبل نمی کند. 

با این وجود در بسیاری از موارد افتادگی پلک در اثر کهولت سن یا مشکلات وارثتی به وجود آمده و از همین رو در بینایی فرد مشکلی ایجاد می شود. در این حالت فرد باید برای درمان بیماری خود و برطرف نمودن مشکلات بینانی اش از عمل بلفاروپلاستی استفاده کند. 

مختل شدن بینایی در اثر افتادگی پلک مسئله ای کاملا بدیهی بوده و برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. در چنین حالتی اگر فرد بخواهد مشکل خود را با استفاده از روش بلفاروپلاستی بر طرف سازد، بیمه هزینه جراحی پلک را می پردازد. 

هزینه جراحی افتادگی پلک - dr-mkhansari.com

در حالتی که فرد بخواهد با استفاده از روش بلفاروپلاستی مشکلات خود را انجام دهد، باید به شرکت های بیمه مراجعه نماید. اما به طور کلی شرکت بیمه هم شرایطی برای فرد در نظر دارد. شرکت های بیمه از فرد بیمار تقاضا می کنند که به یک متخصص توانا مراجعه نمایند، البته که آن متخصص باید مورد اعتماد شرکت بیمه بوده و یک متخصص چشم باشد. 

بعد از مراجعه به چشم پزشک مورد اعتماد، اگر او تشخیص دهد که فرد دچار اختلالات بینایی در اثر افتادگی پلک شده است، شرکت بیمه هزینه جراحی پلک را پوشش می دهد. البته باز هم این مسئله تا حد زیادی به طرح پوشش بیمه وابسته است. بیمه تکمیلی هم می تواند هزینه جراحی پلک را تا حد زیادی تقبل کند.

سخن آخر

در این مطلب ما تلاش کردیم اطلاعاتی در مورد هزینه جراحی پلک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با این وجود شما می توانید برای اطلاع دقیق تر از هزینه جراحی پلک به وب سایت دکتر خوانساری مراجعه نمایید. مشاوران این وب سایت به خوبی شما را برای اطلاع از هزینه جراحی پلک راهنمایی خواهند کرد.

سوالات متداول هزینه جراحی پلک 

با توجه به اینکه در این عمل هم پلک پایین و هم پلک بالا جراحی می شود، جراح باید زمان بیشتری اختصاص دهد. این مسئله هزینه مربوط به کلینیک، هزینه جراح و… را بالا برده و باعث افزایش هزینه جراحی پلک می شود. در واقع باید گفت هزینه عمل پلک چشم در هر دو ناحیه پلک فوقانی و تحتانی بیشتر از هزینه عمل افتادگی پلک در یک ناحیه است.

هزینه بلفاروپلاستی بدون عمل جراحی نسبت به هزینه جراحی پلک کمتر است؛ چرا که در این روش هزینه های کلینیکی وجود نداشته و تا حد قابل توجهی هزینه بلفاروپلاستی کاهش می یابد.

هزینه عمل پلک چشم تنها در صورتی توسط بیمه پرداخت می شود که آن عمل به منظور زیبایی و جوانسازی انجام نشده وجنبه درمانی داشته باشد. به طور کلی بلفاروپلاستی جزو عمل های زیبایی محسوب شده و از آن جا که عمل های زیبایی مشمول دریافت بیمه نمی شوند، هزینه جراحی پلک را هم بیمه تقبل نمی کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره