شماره تماس

09377999239

عمل پلک افتاده

جراحی پلک افتاده-dr-mkhansari.com

عمل پلک افتاده چیست؟

عمل پلک افتاده یکی از روش ‌های رایج و موثر در جوان ‌سازی و شاداب سازی چهره و تغییر در حالت چشم ‌ها است. پلک افتاده چشم یعنی پلکی که به علل مختلف، پایین‌ تر از مکان و جای اصلی خود قرار می گیرد. هنگام باز بودن چشم ‌ها، با افتادگی پلک، پلک بیش از حد طبیعی و نرمال روی چشم را می ‌پوشاند. افتادگی پلک احتمال دارد به مرور زمان رخ دهد و یا این که بر اثر یک حادثه اتفاق بیوفتد و یا حتی مادر زادی باشد.
افتادگی پلک به فرو افتادن پلک بالایی در هر دو یا یک چشم اشاره دارد. احتمال دارد میزان آن كوچك باشد و یا این که ممكن است به طور مشخص، قابل مشاهده باشد.
افتادگی پلک می تواند در چشم بزرگسالان و کودکان وجود داشته باشد و به طور معمول به دلایل مختلفی همچون بالارفتن سن، رخ دهد. عمل پلک افتاده یا همان عمل زیبایی پلک افتاده، روش جراحی است که از نظر پزشکی ضرورتی ندارد و تنها برای بهبود ظاهر فرد انجام می شود.

جراحی پلک افتاده چیست؟ جراحی پلک افتاده چگونه انجام میشود؟
برای پاسخ به این سوالات تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

فهرست مطالب

متاسفانه گاهی اوقات پلک های پایینی و گاهی پلک های بالایی ممکن است به عنوان بخشی از روند افزایش سن دچار افتادگی یا پف کردگی شوند، در ضمن ممکن است ابرو های فرد نیز به عنوان بخشی از همان پیری و افزایش سن دچار افتادگی شوند و برای رفع آن نیاز به جراحی پلک افتاده احساس شود.

افتادگی پلک چشم که به آن بلفاروپتوز، پتوز یا بلفاروپتوزیس (Blepharoptosis) هم گفته می ‌شود، ممکن است به سبب ضربه، ژنتیک، افزایش سن یا اختلالات مختلف بدن ایجاد شود.

این وضعیت در حالتی ‌که یک چشم را تحت تأثیر قرار دهد، پتوز یک ‌طرفه و زمانی ‌که بر هر دو چشم شخص تأثیر بگذارد، پتوز دو طرفه گفته می‌ شود. در موارد شدید تر این حالت می ‌تواند منجر به مشکلات زیبایی، بینایی و یا مشکلات سلامتی دیگر شود، که در این صورت نیاز به عمل پلک افتاده است.

جراحی پلک افتاده-dr-mkhansari.com
جراحی پلک افتاده-dr-mkhansari.com

افتادگی پلک در مواردی مثل پتوز مادر زادی از بدو تولد وجود دارد. اما گاهی به صورت پتوز اکتسابی بعدا در فرد ایجاد می ‌شود و می ‌تواند به ‌صورت مقطعی و یا دائمی باشد و بروز کند. گاهی اوقات افتادگی پلک یک عیب جداگانه است که بدون تأثیر خاصی بر سلامتی یا بینایی فرد، تنها ظاهر فرد را تغییر می ‌دهد.

اما اگر که این مورد در طی چند ساعت یا چند روز ناگهانی ایجاد شد، به احتمال بسیار نشان‌ دهنده یک مشکل شدید و حاد پزشکی است و بایستی در اسرع وقت جهت بررسی وجود یک بیماری چشمی یا زمینه ‌ای به پزشک مراجعه نمایید. خوشبختانه در اغلب موارد، این بیماری چه به ‌صورت طبیعی و چه با مداخله پزشکی (مثل عمل پلک افتاده یا همان عمل زیبایی پلک افتاده) برطرف خواهد شد.

نشانه ها و علائم افتادگی پلک چیست؟

واضح ترین و مشخص ترین نشانه افتادگی پلک که نیاز به عمل پلک افتاده دارد، پایین تر بودن پلک ها از حالت طبیعی و نرمال است. مضاف بر مشکلات زیبایی در افراد، ممکن است شخص مبتلا به افتادگی پلک، بسته به میزان فرو افتادگی پلک ها، دچار مشکلات و عارضه بینایی هم شوند. 

در این صورت، اکثر بیماران، جهت رسیدن به دیدی مناسب، صورت را به سمت بالا متمایل می نمایند، یا با بالا انداختن ابروی خودشان سعی می نمایند تا میدان دید مناسبی برای خود به دست آورند.

مقدار این عارضه و مشکل در اشخاص مختلف متفاوت است. اگر فکر می نمایید ممکن است دچار افتادگی پلک باشید و نیاز به جراحی پلک افتاده دارید، عکس جدیدی از صورت و چهره خود را با یکی از عکس های 10 یا 20 سال پیش خودتان مقایسه کنید و به احتمال بسیار زیاد تفاوت در پلک هایتان را مشاهده خواهید کرد. 

البته نگران نباشید با انجام عمل پلک افتاده می توانید دوباره شادابی چهره خود را به دست آورید.

عمل زیبایی پلک افتاده - dr-mkhansari.com
عمل زیبایی پلک افتاده - dr-mkhansari.com

جراحی پلک افتاده چگونه انجام میشود؟

جراحی پلک افتاده عملکردی، بر خلاف عمل پلک افتاده زیبایی یک عمل است که به علل مختلف پزشکی انجام می شود. 

در اغلب موارد اگر به دلیل افتادگی پلک، چشم های افراد در زمان رانندگی یا دیگر وظایف و کار های بصری دچار کاهش دید شدند، جراحی پلک افتاده به جهت رفع و بهبود عملکردی پلک و حذف پوست شل شده پلک انجام می گیرد. 

یک مورد دیگر از مشکلات عملکردی، دشواری و سختی در استفاده از لنز های تماسی یا عینک است، که به سبب ورم پلک پایین و بالا ایجاد می شود و عمل پلک افتاده را ضروری می سازد. 

مطابق با نظر بهترین افراد فوق تخصص عمل پلک افتاده چشم در دنیا، دیگر شرایط پزشکی که ممکن است به عمل جراحی عملکردی پلک ها نیاز داشته باشند عبارتند از:

سوزش چشمی که بر اثر سایش پوست اضافی پلک ها بر روی همدیگر به وجود می آید.
ناراحتی پیشانی فرد که بر اثر استفاده بیش از اندازه عضلات آن جهت بالا بردن پوست چروک شده در ناحیه پلک شخص ایجاد می شود.

اگر افتادگی پلک در افراد با عمل پلک افتاده درمان نشود، از چند جنبه سبب ایجاد مشکل برای فرد می ‌شود:

زیبایی

پلک ‌های افتاده، چشم ‌های فرد را ناراحت، خسته، خواب‌ آلود و البته کوچک‌ تر از حالت طبیعی و نرمال نشان می‌ دهد. افتادگی پلک، یکی از نشانه ‌های اولیه افزایش و بالا رفتن سن است که البته شادابی و زیبایی چهره شما را هم از بین می ‌برد.

سلامت چشم ‌ها

از یک جهت، زمانی که پلک دچار افتادگی و پوست اضافه می ‌شوند، به ماهیچه ‌های بالا برنده پلک چشم شخص، فشار بیشتری وارد می ‌شود. ماهیچه ‌هایی که در روز به تعداد بسیار زیادی وظیفه پایین و بالا بردن پلک ‌ها را بر عهده دارند، ناگزیر هستند جهت تحمل این وزن و عدم تعادل، فشار بیشتری را وارد نمایند. همین عامل سبب ایجاد خستگی در این ماهیچه‌ ها می ‌شود.

خطرات افتادگی پلک

از طرف دیگر افتادگی پلک، جلوی دید فرد را می‌ گیرد و بدون این که فرد متوجه شود، میدان دید او را کاهش می ‌دهد. همین عامل چشم ‌های فرد را دچار خستگی می ‌کند. حتی اگر این افتادگی شدید باشد، می ‌تواند خطرناک هم باشد و فرد را در انجام فعالیت ها و کار های روزانه، دچار مشکل نماید؛ از جمله در هنگام رانندگی.

عمل پلک افتاده چیست؟ dr-mkhansari

عمل پلک افتاده، با کوتاه کردن پلک و برداشتن پوست اضافه آن، ظاهر پلک ‌ها و چشم ‌ها را طبیعی و نرمال می ‌کند، چهره فرد را شاد تر و جوان‌ تر می ‌کند و در نهایت، از خستگی چشم‌ ها و ماهیچه‌ های بالا برنده‌ پلک‌ ها هم پیشگیری می‌ کند. به طور معمول درمان افتادگی پلک عمل پلک افتاده، تاثیر بلند مدتی دارد و نتایج آن می‌ تواند تا پایان عمر با فرد باقی بماند.

عمل پلک افتاده یک جراحی زیبایی چشم بدون مشکل و درد و ساده است. این جراحی حدود 1 ساعت و نیم تا 3 زمان می ‌برد. می‌ توان با بی ‌حسی موضعی و در کلینیک یا بیمارستان این جراحی را انجام داد.

بعضی افراد به دلیل استرس و ترس از ابزار جراحی یا دیگر مشکلات، شاید نتوانند در کل طول عمل بی ‌حرکت بمانند، برای این دسته از افراد می ‌توان عمل پلک افتاده را با بی ‌هوشی عمومی و در بیمارستان انجام داد.

در جراحی پلک افتاده، نخست روی پلک بالا فرد برش‌ هایی با لیزر ایجاد می ‌شود. به همین سبب این برش ‌ها بسیار ظریف و کوچک هستند و نتیجه نهایی عمل زیبایی پلک افتاده نیز رضایت‌ بخش خواهد بود.

عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari.com
عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari.com

روش های جراحی پلک افتاده

عمل پلک افتاده عموما به نام عمل بلفاروپلاستی پلک بالا یا بلفاروپلاستی پلک پایین ذکر و شناخته می ‌شود. اما بلفاروپلاستی تنها یکی از روش ‌های درمانی و موارد عمل، برای پلک است. از روش های جراحی پلک افتاده که می‌ توان از آن نام برد:

بلفاروپلاستی

عمومی ‌ترین و رایج ترین روش برای جراحی پلک افتاده روش بلفاروپلاستی یا همان عمل پلک افتاده است. این فرایند درمانی جهت رفع افتادگی پلک انجام می‌ شود. به سبب جراحی پلک بالا یا پایین و یا هر دو پلک، پوسته شل شده پلک چشم ها که به دلیل افزایش سن و وجود چربی اضافی ایجاد می ‌شود، برداشته شده و پلک و پوست آن قسمت سفت می ‌شود.

کانتوپکسی

هنگامی از این راهکار و عمل پلک افتاده استفاده می ‌شود که لبه پایینی پلک پایین فرد به سمت خارجی پلک بر می ‌گردد. در این صورت جهت سفت کردن عضلات آن و بازگرداندن پلک فرد به حالت اولیه و جلوگیری از برگشتن مجدد پلک، از روش عمل پلک افتاده کانتوپکسی استفاده می ‌کنند.

عمل زیبایی پلک افتاده - دکتر خوانساری
عمل زیبایی پلک افتاده - دکتر خوانساری

کانتوپلاستی

در مواردی که وخامت برگشتگی پلک بالا باشد، هنگامی که میزان چربی اضافی و شل شدگی آن قدری بالا باشد که نتوان به آسانی به درمان آن پرداخت، و همچنین احتمال مبتلا شدن به عفونت بالا باشد، از روش کانتوپلاستی جهت درمان افتادگی پلک استفاده می ‌کنند. در این صورت پزشک معتمد بایستی عضله خاص چشم را ببرد و تاندون کانتال را از استخوان کنار چشم جدا نماید.

جراحی پتوز پلک

جراحی پلک افتاده پتوز مختص به پلک بالا انجام می ‌شود. به این گونه که به سبب این روش درمانی، پلک فرد کشیده می شود و به سمت بالا هدایت می ‌شود. جراحی پتوز قادر است بدون ایجاد هیچ گونه جای زخم و اسکار، چربی اضافی که سبب سنگینی پلک بالای فرد می شود را بردارد و چشم را کشیده کند.

نمونه عمل پلک افتاده توسط دکتر مهرداد خوانساری

بالا بردن ابرو

لیفت ابرو از دیگر روش ‌های افزایش زیبایی و شادابی چشم است، که به اشتباه جز درمان ‌های عمل زیبایی پلک افتاده شناخته می ‌شود. ممکن است که فرد بیمار حس کند دچار پلک افتاده ‌ای شده و نیاز به درمان و بر طرف کردن افتادگی پلک دارد.
اما در حقیقت گاها تنها ابروی آن ها حالت افتاده دارد و تنها با انجام یک لیفت ساده (بدون انجام عمل پلک افتاده) می‌ توانند آن را درمان نمایند. در این روش گوشه ابرو ها فرد با کمک برشی کوچک به سمت خارجی سر شخص (دور طرف گوش ‌ها) کشیده می ‌شود و افتادگی ابرو در این حالت رفع خواهد شد.

جراحی پلک افتاده خطرناک است؟

اگر عمل پلک افتاده توسط جراح با تجربه و خوب انجام شود، عوارض عمل زیبایی پلک افتاده یا بلفاروپلاستی چندان شایع نیستند. البته مثل همانند هر عمل دیگر احتمال عوارضی همچون عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی وجود دارد. با رعایت توصیه های پزشک بعد و قبل از عمل پلک افتاده، احتمال بروز عوارض بشدت کاهش می یابد.

عوارض خفیف پس از جراحی عمل زیبایی پلک افتاده

 • تاری دید گذرا یا دوبینی 
 • تورم پلک ها 
 • عدم تقارن محل برش 
 • جوش های سفید 

این عوارض گذرا هستند و پس از مدتی به آرامی برطرف می شوند و این به سبب حساس بودن عمل پلک افتاده است.

عمل زیبایی پلک افتاده حساس

عمل زیبایی پلک افتاده عملی حساس است، چرا که به خودی خود چشم عضوی بسیار حساس و مهم است، پس بنابراین اهمیت دارد که حتما عمل زیبایی پلک افتاده با دقت بسیار بالا انجام شود. در کنار این مورد بعضی افراد به خودی خود حساس هستند و این مورد اهمیت تبحر و حاذق بودن پزشک جراح را می طلبد. پس بنابراین یک پزشک جراح برای انجام این عمل جراحی حساس یعنی عمل پلک افتاده، بایستی ویژگی های خاصی را دارا باشد، ویژگی هایی همچون:

 • یک پزشک خوب بایستی در برقراری ارتباط با بیمار، گوش دادن به نگرانی ها و خواسته های او و شکیبایی در پاسخگویی به پرسش ها توانمند باشد.
 • توضیحات دقیقی در رابطه با جراحی پلک از جمله عوارض و نتایج احتمالی، تکنیک جراحی، باید ها و نباید های بعد و قبل از عمل، زمان بهبودی و … به بیمار ارائه دهد.
 • به ترجیحات شخصی فرد توجه نماید.
 • حس زیبایی شناختی مناسب و درک خوب از هماهنگی اجزای صورت داشته باشد.
 • سلامتی فرد مراجع را به منافع اقتصادی ترجیح دهد.
 • از پیشرفته ترین فناوری های پزشکی و آخرین دستاورد های جراحی زیبایی مطلع باشد.
 • دارای گواهینامه جراحی باشد.
 • قادر به شخصی سازی هر عمل پلک افتاده با توجه به نیاز های شخص بیمار باشد (عدم پیروی و استفاده از یک رویکرد خاص برای همه).
 • یک جراح پلک خوب می تواند با انتخاب روش های مناسب به کسب نتایج مطلوب و دلخواه کمک کند.

افتادگی پلک-dr-mkhansari
افتادگی پلک-dr-mkhansari

تاثیر عمل زیبایی پلک افتاده در چهره

عمل زیبایی پلک افتاده، روشی موثر در زیبایی و جوان‌ سازی چشم ‌ها است. چه به سبب افزایش سن و چه دلایل دیگر همچون پتوز، پلک ‌های افتاده داشته باشید، درمان استاندارد آن عمل زیبایی پلک افتاده است.

چند ماه بعد از این جراحی، ورم پلک‌ های فرد از بین می‌ رود و نتیجه نهایی عمل پلک افتاده آشکار می‌ گردد. در این مدت به پزشک جراح متخصص زیبایی اعتماد نمایید و اجازه دهید روند بهبودی به طور کامل طی شود.

جراحی پلک افتاده، جراحی سختی نیست اما قبل از انجام آن حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. گاهی انتظار و توقع افراد از عمل زیبایی پلک افتاده واقع‌ بینانه نیست. حتی احتمال دارد، پزشک جراح متخصص بعد از معاینه فرد، درمان‌ های دیگری را جهت تکمیل روند جوان شدن صورت به فرد پیشنهاد دهد تا در کنار عمل پلک افتاده، به زیبا تر و شاداب تر شدن چهره فرد کمک کند.

در نهایت این که واکنش بیولوژیکی و طبیعی بدن افراد مختلف به عمل‌ های جراحی از جمله عمل پلک افتاده متفاوت است. احتمال دارد نتیجه جراحی هر شخص با دیگری به یک شکل ثابت نباشد و یا زمان آشکار شدن نتیجه نهایی برای تمام افراد یکسان نباشد. در این بین حتما بایستی با یک متخصص مشورت نمایید تا قبل از عمل، بهترین انتخاب را داشته باشید.

عمل پلک افتاده مناسب چه کسانی است؟

در اینجا به افرادی که می توانند عمل پلک افتاده را انجام دهند و مناسب آن ها است را ذکر می کنیم:

 • تمام افراد در سنین متفاوت و مختلف که از ظاهر سالخورده و یا چروکیده چشم و اطراف آن ناراضی هستند.
 • اشخاصی که چشمانشان خسته به نظر می رسد حتی اگر که به خوبی استراحت نموده باشند.
 • زنانی که در زمان آرایش چشم ها و پاک کردن آن دچار مشکل می شوند و شاهد افتادگی پلک یا پف کردگی آن هستند.
 • کسانی که اعتماد به نفس خود را به دلیل ظاهر افتاده پلک هایشان از دست رفته می بینند.

لازم به ذکر است که فقط خانم ها اقدام به انجام عمل پلک افتاده ننموده و آقایان هم در صورت مواجهه با علائم چروک، پیری و افتادگی در پلک و پف چشم؛ اقدام به انجام عمل زیبایی پلک افتاده می کنند. عمل پلک افتاده مردانه، تنها برای آقایان طراحی شده است؛ چرا که پوست اضافی پلک پایین و بالا را با حفظ ویژگی های مردانه از بین می برد.
روش های جوانسازی صورت که برای مردان طراحی شده، می تواند یک روش موثر و مناسب جهت به حداقل رساندن اثرات ناخواسته ناشی از افزایش سن، استرس و قرار گرفتن در معرض آفتاب باشد.

مزایای جراحی پلک افتاده چیست؟

انجام عمل پلک افتاده دارای مزایای زیادی است، که از جمله موارد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوانسازی بالای چشم

واضح ترین دلیلی که افراد به دنبال عمل زیبایی پلک افتاده هستند که به آن بلفاروپلاستی هم گفته می شود، ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب تر است.
همه ما دارای پوست ظریف و نازک در قسمت بالای پلک خود هستیم. با گذشت زمان، پوست کلاژن کمتری دارد، کلاژن پوست یک پروتئین طبیعی است که پوست را سفت می کند. زمانی که این اتفاق می ‌افتد، پوست نمی ‌تواند نیروی جاذبه زمین را تحمل کند، پس بنابر این پلک دچار افتادگی می شود.
در حقیقت این اتفاق برای تمام افراد تا حدی می افتد، اما اشخاص خاصی از نظر ژنتیکی و زمینه ای مستعد افتادگی پلک هستند. این افراد ممکن است از سنین پایین دچار این مشکل شوند، اما افزایش سن نیز می تواند آن را در اوایل 20 تا 30 سالگی بدتر کند.
عمل زیبایی پلک افتاده فوقانی یک راه قابل اعتماد و موثر جهت خلاص شدن از شر آن پوست اضافی و جوان ‌تر و زیبا تر جلوه دادن چشمان شماست.

خواب بهتر

آیا تا کنون نیمه شب از خواب بیدار شده اید؟ اگر در این زمان به آینه نگاه کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که چشمانتان نیمه بسته و به طور مشخصی خسته شده اند.
زمانی که پوست بالای پلک بالایی فرد افتادگی دارد، همین اثر را دارد. سبب می شود چشمان نیمه بسته و افتاده به نظر برسند. به همین سبب است که تعداد زیادی از بیماران عمل پلک افتاده می گویند که بعد از جراحی، به نظر می رسد که اشخاص چقدر خوب استراحت نموده اند.

افزایش اعتماد به نفس

اگر احساس می نمایید که خسته یا پیر تر به نظر می رسید، و این موضوع سبب کاهش اعتماد به نفس شما شده است، باید بگوییم که خلاص شدن از این خودآگاهی با عمل پلک افتاده می تواند این حال بد را از روی شانه های شما بردارد و شما را آزاد تر نماید تا شما از هر روز دیدن ظاهر خود لذت ببرید. بعضی افراد آن قدر از چهره خود ناراضی هستند که حتی گاها در عکس ها حضور نمی یابند و این نشانه عدم اعتماد به نفس آن هاست است.

عوارض عمل پلک افتاده چیست؟

در بیشتر مواقع، تنها 1 هفته بعد از عمل پلک افتاده، بخیه‌ها برداشته می‌شوند و افراد می‌توانند فعالیت‌های قبلی خود را آغاز نمایند. با این حال، اگر چه دوره بهبودی افراد نسبتا كوتاه است اما افراد در روزهای بلافاصله بعد از جراحی پلک افتاده عوارض جانبی را تجربه خواهند كرد، که موقتی نیز هستند و در اغلب موارد بدون کمک پزشک برطرف می‌شوند.

کلینیک و جراح مناسب عمل پلک افتاده

چشم، یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین اعضای بدن هر انسان است. اگر آسیبی به چشم‌‌ها وارد شود، جبران آن آسیب، به ‌سختی امکان ‌پذیر خواهد بود. پس بنابراین بهتر است، برای انجام جراحی‌های مختلف، مخصوصا عمل پلک افتاده، پزشک قابل اعتماد و مطمئنی انتخاب کنید.
تمام فاکتور‌های تخصصی، علمی و عملکردی یک جراح عمل پلک افتاده را می‌‌توان در سه دسته قرار داد. برای یافتن بهترین جراح عمل پلک افتاده بایستی همه این موارد را بررسی نمود:
* تخصص و تحصیلات جراح پلک
* مهارت و تجربه
* محل طبابت و اخلاق
مجموعه دکتر مهرداد خوانساری با دارا بودن تمام ویژگی‌های مدنظر ذکر شده، به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارائه دهندگان این خدمت، گزینه مناسبی برای انجام عمل زیبایی پلک افتاده به حساب می‌آید.
برای اطلاعات بیشتر با این مجموعه در ارتباط باشید.

عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari
عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari

سخن پایانی

در این مطلب در رابطه با عمل پلک افتاده صحبت نمودیم و از جنبه‌های مختلف آن را بررسی کردیم. جنبه‌هایی مثل کاندیداهای این عمل، عوارض آن و نوع انجام و… که به آن پرداخته شد. شما عزیزان اگر سوالی در این زمینه دارید و یا نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با مجموعه دکتر مهرداد خوانساری در ارتباط باشید.

سوالات متداول عمل پلک افتاده 

عمل پلک افتاده, افتادگی پلک را درمان می کند. پلک افتاده چشم یعنی پلکی که به علل مختلف، پایین‌ تر از مکان و جای اصلی خود قرار می گیرد. هنگام باز بودن چشم ‌ها، با افتادگی پلک، پلک بیش از حد طبیعی و نرمال روی چشم را می ‌پوشاند.

واضح ترین نشانه افتادگی پلک که نیاز به درمان دارد پایین تر بودن پلک ها از حالت طبیعی و نرمال است. مضاف بر مشکلات زیبایی، ممکن است شخص مبتلا به افتادگی پلک، بسته به میزان فرو افتادگی پلک ها، دچار مشکلات و عارضه بینایی هم شوند. 

در عمل پلک افتاده مانند هر عمل دیگر احتمال عوارضی همچون عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی وجود دارد. با رعایت توصیه های پزشک بعد و قبل از عمل پلک افتاده، احتمال بروز عوارض بشدت کاهش می یابد.

2 دیدگاه دربارهٔ «عمل پلک افتاده»

 1. سلام پدر من افتادگی پلک داره شدتش اره بیشتر میشه اگر عمل افتادگی پلک رو انجام بده دیگه برنمیگرده؟

  پاسخ
  • سلام و ممنون از سوال شما
   روش منحصر به فردی که انجام می‌گیرد، غیر قابل برگشت است، و این نکته در معاینه حضوری برای زیباجو عزیز توضیح داده خواهد شد

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره