شماره تماس

09377999239

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحیdr-mkhansari.com

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی یکی از راهکارهایی است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند. پف بالای چشم یا همان افتادگی پلک به دلایل زیادی به وجود می آید و ظاهر افراد را مسن تر، خسته و بی حال نشان می دهد. همچنین وجود پف در بالای چشم، زیبایی چشمان افراد را پنهان خواهد کرد. امکان برداشتن پف بالای چشم به کمک عمل جراحی وجود دارد. اما این روش هم عوارضی به همراه داشته و هم هزینه بالایی دارد. از طرفی دیگر، برخی افراد از عمل جراحی به هر نحوی که باشد وحشت دارند. از همین رو خیلی از افراد به دنبال بهترین روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هستند. اگر شما هم در این مورد کنجکاوید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید!

فهرست مطالب

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی امکان پذیر است؟

چشم یکی از زیباترین و درعین حال حساس ترین اجزا بدن به شمار می رود. این بخش از صورت پوست بسیار نازک و ظریفی دارد و زودتر از سایر بخش های پوست صورت در معرض آسیب قرار می گیرد. متاسفانه آثار پیری پوست هم معمولا از چشم ها شروع شده و در این بخش از صورت ظاهر می شوند. افزایش سن، تابش نور آفتاب، مشکلات ژنتیکی، عوامل محیطی و… در طولانی مدت مشکلات زیادی برای پوست اطراف چشم به وجود می آورند. پف بالای چشم یا همان افتادگی پلک هم یکی از مشکلات شایع در میان افراد است که به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. این عارضه، حالت چهره را پیر و خسته نشان داده و شادابی و نشاط صورت را از بین می برد. به همین دلیل علاوه بر اثرات منفی روی ظاهر و زیبایی، بر اعتماد به نفس و روحیه افراد هم تاثیرات بدی خواهد گذاشت.

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحیdr-mkhansari.com
برداشتن پف بالای چشم بدون جراحیdr-mkhansari.com

خوشبختانه به لطف پیشرفت های علم و تکنولوژی، امروزه روش های زیادی برای حل این مشکل وجود دارد. این روش ها هم شامل عمل جراحی هستند و هم روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی. به همین دلیل تمام افراد با هر شرایطی که داشته باشند، می توانند برای رفع این مشکل روی پلک خود اقدام کنند.

در گذشته تنها راه حل رفع مشکل پف بالای چشم، انجام جراحی پلک بود. اما در حال حاضر امکان برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هم وجود دارد. بدین ترتیب کسانی که به دلایل مختلفی امکان عمل جراحی را نداشته باشند هم می توانند جوانی و شادابی را به چهره خود برگردانند.
ما در بخش های بعدی برخی از بهترین روش های غیرجراحی برای رفع این مشکل را به شما معرفی خواهیم کرد.

علت به وجود آمدن پف بالای چشم چیست؟

پف بالای چشم هم درست مانند سایر مشکلات مربوط به ناحیه اطراف چشم، به دلایل مختلفی به وجود می آید. برخی از رایج ترین دلایل به وجود آمدن این مشکل عبارتند از:

 • ژنتیک و عوامل ارثی
 • خواب بیش از حد یا خواب بسیار کم در طول شبانه روز که باعث می شود مایعات در اطراف چشم تجمع پیدا کنند.
 • مصرف الکل
 • کشیدن سیگار و دخانیات
 • خوردن غذاهایی با نمک بسیار بالا
 • التهابات و برخی بیماری های پوستی
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • بالا رفتن سن
 • کم کاری یا پر کاری تیروئید
 • گریه کردن زیاد
 • عفونت پلک
 • سلولیت
 • ورم ملحتمه
 • مشکلات کلیه یا قلبی
 • و..

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی چگونه است؟

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی، همانطور که از نام آن پیداست، بدون هیچ برشی روی پلک انجام می شود و درد و خونریزی ندارد. برای انجام این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبوده و حتی از دوره نقاهت هم خبری نیست!
جراح با توجه به شرایط بیمار و شدت مشکل، یکی از روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی را انتخاب و به بیمار پیشنهاد می دهد. سپس بعد از تعیین وقت، بدون نیاز به بیهوشی و فقط با استفاده از بی حسی موضعی اقدام به برداشتن پف بالای چشم خواهد کرد.
بسته به نوع روشی که برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی انتخاب شده، بخشی از پوست بالای چشم جمع خواهد شد. به این ترتیب پوست حالت لیفت مانند پیدا می کند و ظاهر آن جذاب تر می شود.

روش های غیر جراحی هیچ آسیب خاصی به پوست نمی رسانند و نیازی نیست نگران باقی ماندن جای بخیه و برش ها باشید. همچنین این روش ها هیچ دردی به همراه نداشته و از هزینه کمتری نسبت به روش جراحی برخوردارند. نکته جالب تر اینجاست که شما هر کدام از روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی را که انتخاب کنید، به صورت خودکار مشکلات دیگر اطراف چشم مثل چین و چروک ها را هم کاهش خواهید داد.

روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

روش های زیادی برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی وجود دارد. هر کدام از این روش ها از مزایا و معایب خاص خود برخوردارند. هرکسی بسته به میزان پف بالای چشم و شدت افتادگی پلک خود می تواند یکی از این روش ها را امتحان کند.

جالب است بدانید برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی برای افرادی که شدت این عارضه در آن ها کمتر باشد، شامل روش های خانگی و سنتی هم خواهد بود!
برای مثال استفاده مرتب از ماسک های طبیعی و گیاهی، ماساژ و تمرینات ورزشی مخصوص چشم، استفاده از کرم ها و داروهای مخصوص و… از روش های خانگی و کم هزینه برای از بین بردن پف بالای چشم به شمار می روند.
اما استفاده و جواب گرفتن از این روش ها به زمان زیادی نیاز دارد. همچنین اگر میزان پف بالای چشم زیاد باشد، نمی توان از روش های خانگی جواب گرفت. در این شرایط بهتر است به سراغ روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی بروید.

برخی از رایج ترین روش های کلینیکی برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی عبارتند از:

1. تزریق ژل:

از ژل معمولاً برای درمان گودی و فرو رفتگی اطراف چشم و رفع چین و چروک ها استفاده می شود. به همین دلیل ممکن است برایتان عجیب باشد که ژل چطور می تواند به درمان پف بالای چشم کمک کند. این روش درمانی برای افرادی مناسب است که گونه هایی فرو رفته و پلک هایی متورم دارند و به قرینه سازی صورت آن ها کمک خواهد کرد.
در حقیقت این روش برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی برای افرادی مناسب است که میزان پف بالای چشم آن ها کم بوده و به راحتی با اصلاح فرم صورت، مشکلشان حل می شود.

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحیdr-mkhansari.com
برداشتن پف بالای چشم بدون جراحیdr-mkhansari.com

برای انجام این روش، پزشک مقداری ژل را در ناحیه اتصال چشم و گونه و همچنین زیر چشم تزریق خواهد کرد. این روش معمولا در یک جلسه و در کمتر از یک ساعت انجام شده و بسته به مهارت پزشک و برند ژل استفاده شده، از 6 ماه تا 1 سال ماندگاری خواهد داشت. بعد از آن بیمار می تواند برای تمدید ژل به مطب پزشک برگردد.

2. استفاده از لیزر co2 فرکشنال:

لیزر یکی از بهترین و موثرترین روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی به شمار می رود. این روش نسبت به روش قبلی از ماندگاری بیشتری برخوردار بوده و نتایج حاصل از آن ممکن است تا چندسال به همان صورت باقی بماند. درمان با لیزر نهایتاً 15 دقیقه طول می کشد، اما امکان دارد تا یک هفته بعد از آن آثاری مانند قرمزی و التهاب را در ناحیه تحت درمان تجربه کنید. البته جای هیچ نگرانی وجود نداشته و این عوارض خود به خود بعد از چند روز از بین می روند.

3. پلاسما جت:

پلکسر یا پلاسما جت، یک روش موثر دیگر برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی است. این روش به تازگی بسیار محبوب شده و از آن برای رفع بسیاری از مشکلات پوستی و زیبایی استفاده می شود. رفع پف بالای چشم با روش پلاسما جت در 3 جلسه با فواصل زمانی 6 تا 8 هفته ای انجام می شود. هر جلسه هم بسته به شدت عارضه ممکن است از 15 تا 60 دقیقه طول بکشد.

4. هایفوتراپی:

هایفوتراپی روشی است که در آن، با استفاده از امواج فراصوت مشکلات مربوط به پوست را برطرف می کنند. به این ترتیب که با دستگاه هایفو این امواج را روی لایه های زیرین ناحیه تحت درمان تابانده و با وارد کردن انرژی به این نواحی، موجب افزایش دمای آن خواهند شد.
این افزایش دما و گرمای حاصل از تابش امواج فراصوت باعث از بین رفتن تمام مشکلات اطراف چشم از جمله پف و افتادگی پلک و چین و چروک ها خواهد شد.
هایفوتراپی یک روش کاملا بی ضرر و مفید برای تحریک کلاژن سازی سلول ها به شمار رفته و انجام آن برای تمام افراد هیچگونه محدودیتی به همراه ندارد. شاید به همین دلیل باشد که در دسته بهترین و پرطرفدارترین روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی قرار گرفته است.

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی چقدر طول می کشد؟

همانطور که در بخش قبل متوجه شدید، هر کدام از روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی در مدت زمان مشخصی انجام می شوند. یعنی مدت زمان طول کشیدن برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی، به روشی که برای رفع این مشکل انتخاب کرده اید بستگی خواهد داشت.
اما به طور کلی اکثر این روش ها در کمتر از یک ساعت پف پلک شما را از بین خواهند برد. همچنین اکثر این روش ها در یک جلسه انجام می شوند. علاوه بر این، زمان نقاهت در روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی بسیار کوتاه بوده و افراد بلافاصله بعد از انجام این روش ها می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند.

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی برای چه افرادی مناسب است؟

پف بالای چشم و افتادگی پلک معمولا در سنین بالای 30 سال اتفاق می افتد. اما افراد زیر 30 سال که به هر دلیلی با این مشکل مواجه باشند هم می توانند از روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی کمک بگیرند. البته این روش ها برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود.
به طور کلی تمام کسانی که به هر دلیلی با مشکل پف بالای چشم مواجه هستند و به عمل های جراحی پلک علاقه ندارند، می توانند با نظر پزشک یکی از روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی را امتحان کنند.

سن مناسب برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، بهترین سن برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی بالای 30 سال است. اما تمام افراد بالای 18 سال در صورت لزوم می توانند از این روش ها استفاده کنند.

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی-dr-mkhansari
برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی-dr-mkhansari

مزایای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

بدون شک برداشتن پف بالای چشم با روش هایی مثل بلفاروپلاستی نتیجه بخش تر بوده و اثرات آن هم ماندگارتر است. اما برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هم از مزایای خاص خود برخوردار است. در ادامه به برخی از این روش ها اشاره خواهیم کرد:

 • برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی نسبت به روش جراحی از هزینه های بسیار کمتری برخوردار است.
 • این روش عوارض کمتری دارد و بیماران می توانند بدون درد و خونریزی مشکل پف بالای چشمان خود را حل کنند.
 • برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی به صورت سرپایی و بدون نیاز به بی هوشی انجام می شود.
 • دوران نقاهت در روش های غیرجراحی کمتر است.
 • در صورت انجام روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی، علاوه بر گف و افتادگی پلک بسیاری مشکلات دیگر اطراف چشم هم حل خواهد شد.

عوارض برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

یکی از مهم ترین سوالات متقاضیان و بیمارانی که برای رفع پف بالای چشم روش های غیر جراحی را انتخاب می کنند، در خصوص عوارض این روش ها است. بدون شک برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی هم مثل هر روش دیگر با عوارض خاص خود همراه است، اما این عوارض نسبت به روش جراحی بسیار کمتر و خفیف تر هستند.

مهم ترین عوارض برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی شامل مواردی همچون قرمزی و التهاب محل درمان، خارش، سوزش و احساس گرما در آن ناحیه است. این عوارض به خودی خود بعد از گذشت چند روز یا نهایتاً یک هفته از بین می روند. البته گاهی پزشک برخی داروهای موضعی ساده را برای کاهش التهاب این نواحی تجویز خواهد کرد.

این عوارض خفیف کاملا طبیعی بوده و به هیچ عنوان جای نگرانی ندارند. اما اگر شما برای انجام روش های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی به مراکز نامعتبر مراجعه کنید، امکان بروز عوارض شدیدتر و خطرناک تر وجود خواهد داشت. عوارضی مثل عفونت، خونریزی و آسیب به پلک از جمله مواردی هستند که در صورت مراجعه به مراکز معتبر ریسک آن ها برایتان وجود خواهد داشت. 

در حقیقت باید اینطور گفت که برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی، تا زمانی که شما این کار را به یک پزشک متخصص بسپارید هیچگونه عوارض خطرناکی به همراه نخواهد داشت. 

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی ضرر دارد؟

به طور کلی عوارض برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی از انجام این کار با عمل جراحی عوارض کمتری دارد. یعنی این روش نسبت به روش جراحی پف چشم ایمن تر و کم عارضه تر است و تمام افرادی که به هر دلیلی امکان انجام عمل جراحی را ندارند، می توانند از این روش ها استفاده کنند. 

اما توصیه می شود افرادی که هنوز به سن 18 سالگی نرسیده اند، خانم های باردار و شیرده از این روش ها استفاده نکنند. همچنین برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی برای افراد مبتلا به بیماری های خاص و کسانی که داروهای خاص مثل داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند باید با مشورت پزشک انجام شود. 

هزینه برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

هزینه برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی به روشی که برای رفع این مشکل انتخاب می کنید و بسیاری موارد دیگر بستگی خواهد داشت. برای مثال برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه های برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی عبارتند از:

 • کلینیکی که برای انجام این کار انتخاب می کنید
 • مهارت و تجربه پزشک مورد نظر
 • شدت پف و افتادگی پلک
 • شرایط فیزیکی خود شما 
 • مدت زمان و تعداد جلسات مورد نیاز 
 • و…

برای اطلاع از هزینه دقیق انجام این روش ها باید توسط یک پزشک ماهر و متخصص ویزیت شوید. شما می توانید با کارشناسان سایت دکتر مهرداد خوانساری تماس گرفته و هزینه انجام خدمات مورد نظر را به صورت تقریبی بپرسید.

مراقبت های پس از برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

همانطور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم، برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی عوارض چندانی به همراه نداشته و دوران نقاهت کوتاهی دارد. در واقع در اکثر این روش ها، فرد می تواند بلافاصله فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد. 

به طور کلی می توان مراقبت های پس از برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • تا 24 الی 48 ساعت بعد از انجام تکنیک مورد نظر از استحمام یا رفتن به استخر خودداری کنید. 
 • آنتی بیوتیک ها و داروهای موضعی که پزشک توصیه کرده را به صورت مرتب مصرف کنید. 
 • برای کاهش تورم و التهاب می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. 
 • تا جایی که می توانید پوست خود را از تابش مستقیم نور آفتاب محافظت کنید. اگر ناچار بودید به خارج از منزل بروید، حتما کلاه لبه دار و در صورت تایید پزشک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 

میزان ماندگاری برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

هر کدام از روش هایی که شما برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی انتخاب می کنید، از میزان ماندگاری خاص خود برخوردارند. اما به طور کلی ماندگاری این روش ها نسبت به عمل جراحی زیبایی پلک کمتر بوده و اثرات آن ها موقتی است.
ماندگاری برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی می تواند از 6 ماه تا چند سال متغیر باشد. بعد از این زمان شما می توانید برای تمدید تکنیک مورد نظر اقدام کنید.

عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari
عمل زیبایی پلک افتاده-dr-mkhansari

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی کلی در خصوص برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی به شما عزیزان ارائه دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاورین سایت دکتر مهرداد خوانساری کمک بگیرید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند!

سوالات متداول برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی

برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی، همانطور که از نام آن پیداست، بدون هیچ برشی روی پلک انجام می شود و درد و خونریزی ندارد. برای انجام این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبوده و حتی از دوره نقاهت هم خبری نیست!

تزریق ژل – استفاده از لیزر co2 فرکشنال – پلاسما جت – هایفوتراپی 

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره کردیم، بهترین سن برای برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی بالای 30 سال است. اما تمام افراد بالای 18 سال در صورت لزوم می توانند از این روش ها استفاده کنند.

4 دیدگاه دربارهٔ «برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی»

 1. سلام وقت بخیر همه روشها رو گفتین جز تزریق بوتاکسی که من پیگیرشمنمیشه با تزیرق بوتاکس به زیر ابرو و لیفت خفیف پف پلک رو کمتر نشون داد؟برای کسایی که پف پلک دارن و فلا سنشون کمه نمیخام بلفارو بشن و افتادگی پلک و شلی پوست ندارن

  پاسخ
  • سلام تزریق بوتاکس نقشی در رفع افتادگی پلک ها ندارد و افتادگی ابروها را برطرف خواهد کرد. بوتاکس در موارد افتادگی شدید فقط پلک ها ممکن است با کشیدن ابروها افتادگی پلک ها را بیشتر نشان دهد. گاهی تزریق با تکنیک نادرست هم این مشکل را بدتر خواهد کرد.

   پاسخ
 2. سلام برداشتن پف بالای چشم با روش هایفوتراپی نیاز به ترمیم داره؟

  پاسخ
  • سلام اگر از هایفوتراپی نتیجه ای حاصل نشود در بسیاری موارد ادامه درمان با هایفوتراپی توصیه نمی‌شود.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره