شماره تماس

09377999239

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین-dr-mkhansari.com

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین یا جراحی پف زیر چشم امروزه به یکی از پرتقاضاترین عمل های جراحی زیبایی تبدیل شده است. یکی از مشکلات زیبایی چهره که در برخی افراد دیده می شود، پف، چروک و شل شدن پلک پایین است. این عارضه بیشتر در سنین میانسالی و پیری دیده می شود، اما برخی افراد به دلیل عوامل محیطی و ژنتیکی از سنین جوانی هم با این مشکل روبرو می شوند. شل شدن و یا وجود پف در پلک پایین ظاهر افراد را بسیار پیر و خسته نشان می دهد، از همین رو چنین افرادی به دنبال روشی برای جراحی پلک پایین می گردند. عمل پف زیر چشم به عنوان روشی نوین برای درمان ورم زیر چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فهرست مطالب

یکی از بهترین روش های جراحی پلک پایین، انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین می باشد. در این روش می توان با کمترین عوارض، تمام مشکلات پلک بالا و پایین چشم را از بین برد.
در این مطلب از سایت دکتر مهرداد خوانساری تصمیم داریم در خصوص بلفاروپلاستی پلک پایین با شما صحبت کرده و تمام عوارض، مزایا و مراقبت های لازم برای جراحی پلک پایین را بررسی کنیم. همراه ما باشید!

جراحی پلک پایین چیست؟

همانطور که می دانید، چشم و نواحی اطراف آن یکی از حساس ترین و ظریف ترین اعضای چهره به شمار می رود. عوامل مختلفی مثل تابش نور آفتاب، نداشتن تغذیه درست، نداشتن خواب کافی، استفاده بی رویه از مواد آرایشی، افزایش سن و بسیاری موارد دیگر باعث می شود که پوست اطراف چشم با مشکلات مختلفی مواجه شود. برخی از این مشکلات هم به صورت ژنتیکی به وجود می آیند.

جراحی پلک پایین یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن مشکلاتی همچون پف زیر چشم، شل شدن پلک، چین و چروک و… است. این روش که با نام بلفاروپلاستی پلک پایین یا عمل پف زیر چشم هم شناخته می شود، تکنیکی است که با برداشتن پوست یا چربی های اضافی ناحیه زیر چشم به جوانسازی و زیبایی بیشتر افراد کمک می کند.

جراحی پلک پایین-dr-mkhansari.com
بلفاروپلاستی پلک پایینdr-mkhansari.com

عمل پف زیر چشم چیست؟

در اکثر مواقع پف زیر چشم ها به دلیل غلط بودن حالت خواب ایجاد می شود. حساسیت، جمع شدن مایع، تغییرات هورمونی، گریه کردن، استرس، افزایش سن، اختلالات پوستی، رژیم های غذایی خاص، پرکاری یا کم کاری تیروئید، اختلال نفروتیک، استفاده از لنز های چشمی، گل مژه و عفونت ‌های چشم از دیگر دلایل بروز این مشکل به شمار می روند.

در اثر بالا رفتن سن افراد، اغلب مردم با افتادگی و تغییر در ساختمان پلک ها مواجه می شوند که از نظر ظاهری برای آنان ناخوشایند به نظر می رسد.

در نتیجه‌ افتادگی پلک ها ممکن است سن فرد بیشتر به نظر بیاید و حتی در اغلب موارد سالخورده و خسته به نظر آیند. برای اینکه ظاهری شاداب و جذاب داشته باشید و از شر افتادگی پلک ها خلاص شوید می توانید عمل پف زیر چشم را انجام داده و همچنان مانند سال های جوانی از زیبایی خود لذت ببرید.

در عمل پف زیر چشم یا جراحی پف زیر چشم، آن بخش از پوست، عضله یا چربی که باعث تغییر در موقعیت پلک ها شده است؛ توسط پزشک متخصص برداشته می شود و مجددا جوانی و شادابی را به چشم های زیبای شما هدیه می دهد. چشم ها جزء نقاط بسیار حساس بدن ما هستند و در زندگی هر فردی نقشی بسیار پر اهمیت را ایفا می کنند، بنابراین از انجام جراحی پف زیر چشم نزد افراد غیر متخصص جدا بپرهیزید.

کلینیک دکتر مهرداد خوانساری با بهره گیری از دانش روز دنیا و پزشکانی مجرب، آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه عمل پف زیر چشم یا بلفاروپلاستی پلک پایین می باشد.

دلیل به وجود آمدن پف زیر چشم

در دنیای امروز با بررسی های علمی ‌ای که صورت گرفته است، می توان گفت دلایل عدیده ‌ای باعث ایجاد پف زیر چشم ها می شوند. از جمله اساسی‌ ترین عوامل تاثیرگذار در ایجاد پف زیر چشم می توان به عوامل زیر اشاره کرد:

 • در صورتی که افراد بیش از حد یا کمتر از حد مورد نیاز بخوابند با این پدیده مواجه خواهند شد.
 • حشره ‌ای گرمسیری که بیماری شاگاس را ایجاد می کند، در بروز پف زیر چشم ها نقش دارد.
 • استفاده بی‌ رویه از نمک
 • در صورت التهاب ملتحمه چشم، افراد با پف زیر چشم مواجه خواهند شد.
 • در صورتی که جزء افرادی هستید که از نوشیدنی های الکلی بیش از حد استفاده می کنید، این عارضه را تجربه خواهید کرد.
 • اگر تیروئید شما دچار مشکل باشد: کم کار یا پرکار
 • استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی
 • نارسایی های قلبی و اختلالاتی از این قبیل
 • در صورت بروز عفونت در سینوس ها
 • بالا رفتن سن افراد
 • کشیدن سیگار و مصرف دخانیات
 • ایجاد حساسیت های فصلی
 • ظاهر شدن التهاب های پوستی

همه‌ی مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، می توانند در بروز پف زیر چشم و در نتیجه نیاز به جراحی پف زیر چشم نقش بسزایی داشته باشند. می توان نتیجه گرفت برای کنترل بخشی از این عارضه، ما می توانیم با رعایت یکسری نکاتی که در توانمان هست؛ ایجاد این عارضه ی پوستی را به تعویق بیندازیم و تا جایی که می توانیم برای داشتن پوست و چشم هایی زیبا تلاش کنیم.

عمل پف زیر چشمdr-mkhansari.com
جراحی پف زیر چشمdr-mkhansari.com

تاثیر عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به افراد کمک می کند چهره ای شاداب تر و جوان تر داشته باشند و زیبایی چهره آن ها را باز می گرداند. به کمک این عمل جراحی پلک پایین، می توان بسیاری از مشکلات نواحی اطراف چشم را از بین برد. به طور کلی می توان تاثیرات و مزایای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین را موارد زیر دانست:

 • رفع پف زیر چشم
 • رفع چین و چروک های زیر چشم
 • درمان سستی و شل شدن پلک پایین
 • سفت کردن عضلات زیر چشم و لیفت شدن پوست پلک پایین
 • بشاش و شاداب تر شدن چهره
 • زیباتر شدن حالت چشم ها و رفع حالت پیری و خستگی آن ها

اعتماد به نفس یکی از ضروریات زندگی هر فرد به شمار می رود که در بعضی از مواقع با ایجاد تغییرات ظاهری، ممکن است افراد آن را از دست بدهند. از جمله مهمترین و تاثیرگذار ترین عواملی که می توان به دنبال برخی از عمل های جراحی زیبایی برشمرد، بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته و بازگشت مجدد زیبایی و شادابی افراد می باشد.
بنابراین تاثیرات عمل پف زیر چشم علاوه بر تغییرات ظاهری که به دنبال خواهد داشت، از نظر روحی و روانی نیز حس خوشایندی را برای فرد به وجود خواهد آورد که حتی می توان گفت مهم تر از تغییرات ظاهری خواهد بود؛ چرا که رضایت درونی افراد نقش بسیار مهمی را در زندگی آنان خواهد داشت.

اما تاثیراتی که این عمل می تواند داشته باشد تنها جنبه روحی را شامل نمی شود، بلکه می تواند موارد دیگری را نیز در بر گیرد. از جمله اینکه می تواند تاثیر زیادی در شادابی و جوان تر شدن پوست داشته باشد.
همچنین باعث می شود تا افراد کمتر به مواد آرایشی روی آورند و بدون آرایش نیز زیبا به نظر برسند. مشکلات بینایی که در اثر افتادگی پلک ها ایجاد شده بودند مرتفع خواهند شد و علاوه بر همه‌ی اینها کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری
بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری

مراحل جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین جزو عمل پلک چشم های حساس و مهم زیبایی به شمار می رود، اما به دلیل عوارض کم و نتایج مطلوب و راضی کننده ای که دارد، یکی از روش های پرطرفدار و پرتقاضا است.
روش های دیگری هم برای رفع مشکلات زیر پلک وجود دارد؛ برای مثال می توان به بوتاکس و لیزر اشاره کرد. اما این روش ها به هیچ عنوان نمی توانند نتایج جراحی پلک پایین را داشته باشند و از نظر ماندگاری هم جزو روش های درمانی و زیبایی موقت به شمار می روند.

جراحی و بلفاروپلاستی پلک پایین با ایجاد یک برش درداخل پلک پایین و بیرون کشیدن چربی ها یا برش قسمتی از پوست انجام می شود. این نوع جراحی پلک پایین در دو روش کلی انجام می شود که شامل موارد زیر هستند:

جراحی پف زیر چشم

جراحی پف زیر چشم روشی کلاسیک برای برداشتن چربی اضافه ای که به سمت پایین افتاده است مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، برشی روی خطوط طبیعی که در زیر چشم ایجاد شده­ اند، ایجاد می شود و پزشک با نهایت دقت با توجه به شرایط بیمار آن بخش از چربی ­هایی که باعث افتادگی پلک ها شده است را بر می دارد.
در این عمل جراحی متخصص مورد نظر سعی می کند تا کمترین اسکار بعد از عمل باقی بماند و لازم است تا بیمار به مدت یک روز در بیمارستان بستری شود. بعد از یک هفته بیمار می تواند بخیه های جراحی پف زیر چشم را باز کرده و به شرایط عادی زندگی بازگردد.
در اغلب مواقع نیاز است تا برای رفع پف زیر چشم هم در پلک پایینی و هم در پلک بالایی برش ایجاد شود. انجام این عمل با سایر جراحی ها از جمله عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و لیفت پیشانی قابل انجام می باشد. همچنین می توان از روش برداشتن پف بالای چشم بدون جراحی استفاده کرد. 

جراحی پلک پایین از روی پوست

رایج ترین نوع عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، انجام این عمل از طریق ایجاد روی پوست است. در این روش، جراح در بخش کوچکی از پلک پایین، یعنی مقداری پایین تر از مژه ها یک برش دو میلی متری ایجاد می کند. سپس تمام چربی های اضافه را از این ناحیه خارج خواهد کرد.

این برش باید روی عضله حلقوی پلک پایین انجام شود. این عضله، یک عضله بسیار ظریف ولی مهم است که پلک پایین را نگه می دارد. اگر کوچکترین مشکلی در جراحی به وجود آمده و به این عضله آسیب برسد، ظاهر چشم تغییر خواهد کرد.
در جراحی پلک پایین از روی پوست، می توان پوست چشم را برش داد. این روش جراحی پلک پایین بیشتر برای افراد مسن که به دلیل کهولت سن پوستشان شل و افتاده شده کاملا مناسب است. بعد از اتمام جراحی، جای بخیه ها تا چند روز باقی می ماند اما عوارض آن می‌تواند قابل توجه باشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر خوانساری
بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر خوانساری
جراحی پلک پایین از طریق برش روی ملحتمه

در این روش، که بطرز منحصر بفردی توسط دکتر خوانساری انجام می‌گیرد بلفاروپلاستی پلک پایین از داخل چشم انجام می شود و هیچ برش بیرونی روی پلک پایین انجام نخواهد شد.

این روش بسیار حساس بوده و فقط توسط متخصصان جراحی پلک که با ساختار ظریف چشم آشنایی کامل دارند انجام خواهد شد. برای انجام این جراحی پلک پایین، جراح یک برش در داخل پلک پایین ایجاد کرده و چربی های اضافه را تخلیه خواهد کرد.
از مزایای این روش می توان به عدم وجود زخم و بخیه در قسمت خارجی پلک اشاره کرد. همچنین این روش هیچ تاثیری روی عضله حلقوی چشم ندارد و ریسکی برای این عضله به همراه نخواهد داشت. به طور کلی ریسک و خطرات این روش نسبت به روش قبلی کمتر است.

اینکه شما کدام یک از این روش ها را برای بلفاروبلاستی پلک پایین انتخاب می کنید، به نظر پزشک متخصص و شرایط کلی بدنتان بستگی خواهد داشت. پزشک باید بعد از معاینه پلک و بررسی شدت و نوع عارضه، بهترین روش جراحی پلک پایین را به شما معرفی کند.

عمل پف زیر چشم برای چه افرادی مناسب است؟

معمولا در ذهن اغلب افراد جامعه چنین سوالی به وجود می آید که واقعا چه کسانی می توانند عمل پف زیر چشم را انجام دهند؟ یا اینکه چنین جراحی‌ ای واقعا مناسب چه افرادی است؟ ببینید دوستان آن دسته از افرادی که در بخش های تحتانی چشم‌ شان دچار افتادگی پوست یا شلی پوست شده‌اند و همچنین افرادی که چشم های شان دچار پف ‌آلودگی شده باشد، کیس های بسیار مناسبی برای عمل پف زیر چشم می باشند.
اما چرا عمل پف زیر چشم برای این دسته از افراد می تواند مناسب باشد؟
همانطور که دوست داشتن زیبایی ظاهری، پدیده ‌ای ذاتی بوده و اغلب افراد مخصوصا خانم ها به زیبایی و جوانی‌ شان اهمیت می دهند؛ وقتی با بالا رفتن سن دچار عارضه افتادگی پلک یا پف چشم ها می شوند، ناخودآگاه به دنبال روشی برای درمان آن هستند.
در این دسته از افراد چنین عارضه‌ ای سن آنها را بیشتر از حد نرمال نشان می دهد و احساس پیری و سالخوردگی برای ‌شان تا حدی آزاردهنده خواهد شد، از این رو انجام چنین عملی می تواند در بازیابی حالت قبلی چشم ها احساس خوشایندی را برای این دسته از افراد به ارمغان آورد.
در صورتی که عمل پف زیر چشم تحت نظر پزشکی مجرب انجام شود، خطری شما را تهدید نخواهد کرد؛ به همین منظور ما کلینیک تخصصی دکتر مهرداد خوانساری را به عنوان تیمی مورد اعتماد به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

جراحی پلک پایین - dr-mkhansari.com
جراحی پلک پایین - dr-mkhansari.com

عوارض جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین مانند هر روش جراحی دیگری امکان دارد با عوارض و خطراتی همراه باشد. البته اگر شما برای انجام جراحی پلک پایین به یک پزشک ماهر و مجرب مراجعه نمایید، می توانید از مطلوب بودن نتایج اطمینان حاصل کرده و عوارض این جراحی را به حداقل برسانید.
برخی از عوارض احتمالی بعد از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین شامل موارد زیر هستند:

 • به جا ماندن جای زخم ها و بخیه ها
 • عفونت و خونریزی
 • خشکی چشم و تحریک آن
 • آسیب رسیدن به عضلات زیر چشم
 • سخت بودن بستن چشم ها
 • ممکن است پلک های فرد تقارن نداشته باشند.
 • در برخی از بیماران شاهد بروز دو بینی و تاری در دید بوده‌ایم.
 • گاهی اوقات خونریزی شدید و کاهش بینایی فرد گزارش شده است.
 • در برخی از عمل ها جای برش جراحی همچنان باقی مانده است.
 • در مواردی نیز می بینیم که فرد دچار التهاب و تورم در اطراف چشم و پلک ها شده است.
 • در یکسری موارد جوش های سفید ریز در محل بخیه بیمار ایجاد شده‌اند.

البته جای هیچ نگرانی وجود ندارد و تا زمانی که شما برای انجام جراحی پلک پایین به یک پزشک قابل اطمینان مراجعه کنید، از چنین خطراتی در امان خواهید بود. عوارض دیگری همچون کبودی، قرمزی و کمی احساس درد و التهاب بعد از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین کاملا طبیعی بوده و خود به خود بعد از چند روز از بین می روند.

نکاتی که باید پیش از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین بدانیم

قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین باید اقدامات خاصی انجام دهید. انجام این اقدامات به صورت درست و دقیق باعث می شود که نتیجه عمل جراحی پلک پایین شما بسیار مطلوب تر و رضایت بخش تر باشد.
بدون شک اولین و مهم ترین اقدامی که شما باید قبل از هرکاری انجام دهید، انتخاب یک جراح معتبر و قابل اعتماد است. در این صورت می توانید مطمئن باشید که عمل شما بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد. برخی دیگر از اقدامات لازم قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین عبارتند از:

 • تا دو هفته قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین و بروفن خودداری کنید. بهتر است از قبل تمام داروهایی که مصرف می کنید را به پزشک نشان دهید تا اگر این داروها باعث ایجاد اختلال در روند جراحی می شوند، بتوانید مصرف آن ها را قبل از عمل جراحی پایین قطع نمایید.
 • تا دو هفته قبل از جراحی پلک پایین از خوردن قرص و مکمل های ویتامین ای بپرهیزید. ویتامین ای به افرادی که قصد بلفاروپلاستی پلک پایین را دارند توصیه نمی شود.
 • حتما پیش از جراحی پلک پایین از پلک خود عکس برداری کنید تا بعد از انجام عمل به خوبی متوجه نتایج بلفاروپلاستی پلک پایین شوید.
 • تا دو هفته قبل از جراحی پلک پایین، استعمال هر گونه دخانیات و یا نوشیدن مشروبات الکلی برای شما ممنوع است.
 • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما باید در خصوص آن با پزشک مشورت کنید. البته در جلسه مشاوره خود پزشک چنین مواردی را به دقت بررسی خواهد کرد.
 • در جلسه مشاوره قبل از عمل، تمام سوالات و ابهامات خود در خصوص بلفاروپلاستی پلک پایین و نتایج آن را از پزشک بپرسید.
 • معمولا قبل از انجام جراحی پلک پایین از شما آزامایشات خاصی گرفته می شود. شما باید نتیجه این آزمایش ها را قبل از عمل به پزشک نشان داده و در روز عمل هم به همراه خود داشته باشید.
 • شب قبل از جراحی پلک پایین باید استحمام کرده و تمام مواد آرایشی روی صورت و پلک خود را به خوبی تمیز کنید. همچنین در روز جراحی هم نباید هیچگونه آرایشی انجام دهید.
 • بهتر است معده شما در زمان انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین خالی نباشد. پس شب قبل از عمل یک شام میل کرده وروز عمل صبحانه خورده باشید.

معمولا بعد از اینکه پزشک خود را برای جراحی پلک پایین انتخاب کرده و وقت جلسه مشاوره گرفتید، پزشک آزمایشات خاصی را به شما تجویز می کند. همچنین درخصوص تمام بیماری ها و داروهایی که مصرف می کنید از شما سوالاتی خواهد پرسید. شما باید با دقت به این سوالات پاسخ داده و بعد از آن هم برای انجام آزمایشات تجویز شده در جلسه مشاوره پیش از بلفاروپلاستی پلک پایین اقدام کنید.
بعد از بررسی نتایج این آزمایشات، پزشک می تواند بهترین نوع جراحی پلک پایین را به شما پیشنهاد دهد.

نکاتی که باید پس از جراحی پلک پایین بدانیم

در بخش قبلی تمام نکات لازم قبل از جراحی پلک پایین را به شما معرفی کردیم. اما بعد از انجام این عمل هم باید نکات خاصی را رعایت کرده و مراقبت های لازم را به عمل آورید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید و نتایج عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به بهترین شکل ممکن خود را نشان دهند. برخی از مراقبت های لازم و نکات بعد از جراحی پلک پایین شامل موارد زیر می باشند: 

 • در هفتادو دو ساعت بعد از انجام جراحی پلک پایین می توانید از یک کمپرس سرد روی ناحیه درمان استفاده کنید. شما باید کمپرس را 10 دقیقه روی چشم خود نگه داشته و این کار را هر یک ساعت یکبار تکرار کنید.سه روز بعد از جراحی هم می توانید حدود 4 الی 5 بار در طول روز، به خصوص زمان هایی که در ناحیه تحت درمان احساس سوزش یا التهاب داشتید، از کمپرس یخ استفاده نمایید. 
 • تمام داروهای موضعی یا خوراکی که پزشک تجویز کرده را سر وقت مصرف کنید. این داروها معمولاً شامل پماد و قطره های چشمی هستند که عوارض جراحی پلک پایین را به حداقل می رسانند. 
 • تا چند روز بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، به نحوی بخوابید که سر شما از بالاتنه بالاتر باشد. 
 • اگر احساس درد یا سوزش داشتید، از استامینوفن یا مسکن هایی که پزشک بعد از جراحی پلک پایین تجویز کرده مصرف کنید. 
 • تا یک هفته بعد از جراحی پلک پایین حق انجام فعالیت های سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین را نخواهید داشت. 

جراحی پلک پایینdr-mkhansari
جراحی پلک پایینdr-mkhansari

 • تا حداقل سه الی چهار هفته بعد از جراحی پلک پایین نمی توانید به سراغ ورزش هایی مثل شنا، ایروبیک یا دویدن بروید.
 • بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین، تا جایی که می توانید در معرض آفتاب یا باد شدید قرار نگیرید. اگر مجبور شدید به خارج از منزل بروید، از عینک آفتابی و کلاه لبه دار استفاده کنید.
 • از همان لحظه انجام جراحی پلک پایین تا بهبود کامل ناحیه تحت درمان، در معرض دود و آلودگی های مختلف نمانید.
 • بعد از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین حق مالیدن چشم های خود را ندارید.
 • تا دو هفته بعد از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین نمی توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.
 • تا یک هفته بعد از جراحی پلک پایین از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین یا هر داروی گیاهی دیگر که می تواند خونریزی شما را افزایش دهد بپرهیزید.
 • تا یک هفته بعد از جراحی پلک پایین نمی توانید از هیچ مواد آرایشی در ناحیه چشم استفاده کنید. چرا که این مواد می توانند منافذ پوست شما را مسدود کرده و روند ترمیم پوست را مختل کنند.
 • تا دو هفته بعد از جراحی پلک پایین از مصرف دخانیات پرهیز نمایید. همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی هم می تواند منجر به افزایش تورم شود و باید تا دو هفته از مصرف این نوع نوشیدنی ها بپرهیزید.

توجه داشته باشید که بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، تا یک الی دو هفته علائمی مثل سوزش، کمی درد، قرمزی، تورم و… را تجربه خواهید کرد. این عوارض بعد از جراحی پلک پایین کاملا طبیعی هستند و اگر نکات عنوان شده رعایت کنید، خود به خود برطرف خواهند شد.

عمل پف زیر چشمdr-mkhansari.com
جراحی پف زیر چشمdr-mkhansari.com

سن مناسب برای عمل پف زیر چشم

افتادگی پلک ها یا پف زیر چشم از آن دسته ناهنجاری های بسیار ناخوشایند در ظاهر هر فرد به حساب می آیند که خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، به راحتی قابل درمان هستند. شاید به طور کلی بهترین سن پیشنهادی برای انجام عمل پف زیر چشم یا بلفاروپلاستی همان سن 30 سالگی باشد، اما اینکه آیا این سن برای تمام افراد مناسب است یا خیر در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

ما در یکسری موارد شاهد ناهنجاری های مادرزادی و یا یکسری کبودی ها در اطراف چشم و یا شلی و افتادگی در پلک های پایینی و بالایی نوزادان هستیم که در برخی مواقع علاوه بر کاهش زیبایی، فرد با کاهش بینایی نیز مواجه خواهد بود؛ بنابراین برای چنین افرادی نمی توان گفت حتما سن 30 سالگی مناسب است و ممکن است این عمل بسته به شرایط این مورد خاص در سنین پایین‌ تر نیز انجام گیرد.

توجه داشته باشید که هیچ سن مشخصی برای انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین وجود ندارد. علاوه بر این، افراد زیر 18 سال معمولا  متقاضی مناسبی برای انجام جراحی پلک پایین نیستند. 

عضله حلقوی که پلک را محکم و سفت نگه می دارد، در افراد مسن شل و ضعیف شده و عملکرد خود را تا حدودی از دست می دهد. عمل بلفاروپلاستی پلک پایین در این افراد می تواند این مشکل را تا حدود زیادی حل کند. 

عمل بلفاروپلاستی علاوه بر افراد مسن، برای افراد جوان تر که به دلایل ژنتیکی و وراثتی یا هر دلیل دیگری با مشکل شل شدن پلک پایین یا پف پلک پایین مواجه هستند هم کاملا مناسب است. 

در برخی موارد نیز میانسالان جزء کسانی هستند که در سنین بیشتر از 30 سالگی دچار عارضه افتادگی پلک پایین و بالا شده‌اند و مستعد انجام عمل پف زیر چشم هستند. بنابراین می توان گفت ممکن است با توجه به شرایط خاص بیمار عمل پف زیر چشم در سنین مختلف انجام گیرد، اما بهترین سن برای انجام این عمل در حالت کلی همان حدود 30 سالگی می باشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری
بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری

بهترین متقاضیان درمان جراحی پلک پایین

همانطور که در بخش های قبلی هم گفتیم، بلفاروپلاستی پلک پایین بهترین روش درمانی برای از بین بردن پف زیر چشم، شل شدگی و افتادگی پلک پایین، چین و چروک های ریز و درشت زیر پلک پایین و… است. بنابراین تمام افرادی که به هر دلیلی با این مشکلات مواجه هستند، می توانند عمل بلفاروپلاستی پلک پایین را انجام دهند. 

با توجه به اینکه چشم ها تاثیر زیادی روی حالت چهره و زیبایی صورت افراد دارند، وجود هر مشکل در ناحیه اطراف چشم می تواند به کاهش اعتماد به نفس در افراد و مسن و خسته به نظر رسیدن چهره آن ها منجر شود. پس اگر با پف زیر چشم، شل شدگی و چین و چروک پلک پایین، خستگی و بی حال به نظر رسیدن چهره یا هر عارضه دیگری مواجهید، بهترین کاندید برای جراحی پلک پایین به شمار می روید. 

مراقبت های بعد از عمل پف زیر چشم

عمل پف زیر چشم دوره‌ی نقاهت طولانی‌‌ای ندارد، اما حتما باید در رعایت نکاتی که برای مراقبت پس از انجام این عمل توسط پزشک‌تان ارائه می‌شود، دقت لازم را به خرج دهید. در نظر داشته باشید که پس از عمل باید به چشم‌ها استراحت دهید، بنابراین حتما همراه با خود بیاورید تا شما را در انجام کارهایتان کمک کند.
معمولا در این عمل جراحی بخیه‌ها پس از هفت روز برداشته می‌شوند، تا آن زمان مراقبت‌های لازم را به درستی انجام دهید. برای ترمیم بافت‌های زیرین حتما به این بافت‌ها زمان بدهید و عجله نکنید. برای اینکه به محل جراحی فشاری وارد نیاید، حتما به پشت دراز بکشید.
برای بهبود التهابات، سر خود را در زاویه‌ای 45 درجه قرار دهید تا سر شما بالاتر از بدن شما قرار گیرد. در صورتی که پلک‌ها در 3 هفته اول به طور کامل باز نشدند، نگرانی به خود راه ندهید. با انجام نکات ذکر شده، در نهایت می‌توانید عملی موفقیت آمیز را با نتیجه‌ای مطلوب تجربه نمایید.

جراحی پلک پایین-dr-mkhansari.com
بلفاروپلاستی پلک پایینdr-mkhansari.com

ماندگاری جراحی پف زیر چشم​

در حالت کلی تغییرات پوستی اعم از چروکیدگی، پیری و سالخوردگی از جمله پدیده های طبیعی ‌ای هستند که راه پیشگیری خاصی برای آنها وجود ندارد. همه‌ی افراد در سنین مختلف به خصوص در سنین بالاتر قطعا با پدیده های طبیعی سالخوردگی و پیری مواجه خواهند شد. بلفاروپلاستی یا عمل پف زیر چشم یکی از روش هایی است که برای رفع برخی از این چروک ها و تغییرات ظاهری پلک های بالا و پایین ارائه شده‌اند. 

هر چند که این عمل امروزه از موفقیت بسیار بالایی برخوردار بوده است و از ماندگاری طولانی ‌ای بین 7 تا 10 سال برخوردار است، اما باز هم نمی توان گفت روشی دائمی برای جوان ماندن خواهد بود؛ چرا که پدیده پیری جزء روند های طبیعی زندگی بوده و هیچ بشری نمی تواند راهی دائمی برای مقابله با آن پیدا کند. اما می توان گفت بشر امروزه با ارائه راهکار هایی از جمله جراحی پف زیر چشم، می تواند این پدیده را قدری به تعویق انداخته تا شما بتوانید برای سال های بیشتری از جوانی و شادابی ‌تان لذت ببرید. 

با رعایت یکسری نکات شما می توانید مدت زمان ماندگاری این عمل زیبایی پلک را طولانی ‌تر کرده و لحظات خوشی را سپری کنید. در ویدئو زیر دکتر خوانساری به صورت تخصصی به ماندگاری جراحی پلک پایین پرداخته‌اند.

قیمت جراحی پلک پایین

قیمت جراحی پلک پایین مانند هر عمل زیبایی دیگری به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. بنابراین اگر قصد انجام جراحی و بلفاروپلاستی پلک پایین خود را دارید، باید به یک پزشک معتبر و قابل اعتماد مراجعه نمایید تا بعد از معاینه و بررسی شرایط شما، هزینه این عمل را اعلام کند. 

معمولا قیمت جراحی پلک پایین به عواملی همچون تخصص و مهارت پزشک، کلینیک مورد نظر، میزان و شدت عارضه در پلک چشم شما، شرایط کلی شما و… بستگی خواهد داشت. 

جهت اطلاع از قیمت حدودی عمل بلفاروپلاستی پلک پایین می توانید از مشاورین سایت دکتر مهرداد خوانساری کمک بگیرید.

هزینه عمل جراحی پف زیر چشم

از گذشته تاکنون معمولا هزینه عمل های زیبایی در مقایسه با دیگر عمل ها قدری بیشتر بوده است. سوال مهمی که اغلب کسانی که با عارضه افتادگی پلک مواجه هستند، این است که هزینه عمل جراحی پف زیر چشم چقدر است؟ در پاسخ به این مورد می توان گفت: هزینه عمل بلفاروپلاستی معمولا به عوامل متعددی بستگی دارد. 

برای مثال: اینکه بیمار قصد دارد تا هر دو پلک را مورد عمل جراحی قرار دهد یا فقط برای یک پلک می خواهد اقدام نماید. شهری که فرد قصد دارد تا عمل جراحی را در آن انجام دهد، بر میزان هزینه تاثیرگذار خواهد بود. کلینیک مورد نظر و جراح متخصصی که برای این عمل انتخاب کرده اید، همگی از جمله عواملی هستند که در نرخ نهایی هزینه های عمل جراحی پف زیر چشم تاثیر می گذارند. 

تمام آزمایشاتی که پیش از عمل باید انجام دهید، بسته به شرایط هر بیمار متفاوت خواهد بود و همچنین تجهیزات مورد استفاده در این عمل میزان هزینه عمل جراحی را تعیین خواهند کرد.

سخن آخر

در نهایت می توان گفت این عمل جزء حساس ‌ترین عمل های زیبایی به حساب آمده که برای تمام مراقبت های پیش از انجام آن و پس از جراحی، و همچنین هزینه های این عمل جراحی لازم است تا در جلسه مشاوره تمام موارد را یک به یک با پزشک خود مورد بررسی قرار دهید. 

کلینیک تخصصی دکتر خوانساری به عنوان مرکز ارائه دهنده خدمات زیبایی به خصوص در زمینه کاشت مو و ابرو،  مفتخر است که کلیه فعالیت های زیبایی را بر اساس آخرین دستاورد های علم پزشکی و با استفاده از مهارت پزشکان مجرب و متناسب با نیاز هر کیس به شما مشتریان محترم تقدیم کند. 

جراحی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری
جراحی پلک پایین - دکتر مهرداد خوانساری

«سوالات متداول جراحی پلک پایین و عمل پف زیر چشم»

جراحی پلک پایین یک روش جراحی زیبایی برای از بین بردن مشکلاتی همچون پف اطراف چشم، شل شدن پلک، چین و چروک و… است. در این تکنیک با برداشتن پوست یا چربی های اضافی ناحیه زیر چشم به جوانسازی و زیبایی بیشتر افراد کمک می کند.

جراحی پف زیر چشم روشی کلاسیک برای برداشتن چربی اضافه ای که به سمت پایین افتاده است مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش، برشی روی خطوط طبیعی که در زیر چشم ایجاد شده­ اند، ایجاد می شود و پزشک با نهایت دقت با توجه به شرایط بیمار آن بخش از چربی ­هایی که باعث افتادگی پلک ها شده است را بر می دارد.

به جا ماندن جای زخم ها و بخیه ها – عفونت و خونریزی – خشکی چشم و تحریک آن – آسیب رسیدن به عضلات زیر چشم – سخت بودن بستن چشم ها – تاری دید

این عمل امروزه از موفقیت بسیار بالایی برخوردار بوده است و از ماندگاری طولانی ‌ای بین 7 تا 10 سال برخوردار است، اما باز هم نمی توان گفت روشی دائمی برای جوان ماندن خواهد بود؛ چرا که پدیده پیری جزء روند های طبیعی زندگی بوده و هیچ بشری نمی تواند راهی دائمی برای مقابله با آن پیدا کند.

رفع پف زیر چشم – رفع چین و چروک های زیر چشم – درمان سستی و شل شدن پلک پایین – سفت کردن عضلات زیر چشم و لیفت شدن پوست پلک پایین – بشاش و شاداب تر شدن چهره – زیباتر شدن حالت چشم ها و رفع حالت پیری و خستگی آن

دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره