شماره تماس

09377999239

درمان خانگی پینگوکولا

درمان خانگی پینگوکولا - dr-mkhansari

درمان پینگوکولا چشم

در ابتدا باید به این مورد بپردازیم که پینگوکولا چیست؟! بیماری پینگوکولا چشم، یک بیماری چشمی است که باعث کاهش دید در افراد می‌شود. این بیماری به دلیل اختلال در عمل‌کرد عصب بینایی ایجاد می‌شود و معمولا با علائمی مانند دید کم و بعضا انحراف چشم همراه است.
درمان خانگی پینگوکولا ممکن است به عنوان یک راه حل اولیه برای کنترل علائم این بیماری مورد استفاده قرار گیرد. یکی از روش‌های درمان خانگی پینگوکولا، استفاده از قرص گیاهی گندم است. گندم حاوی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی است که می‌تواند به بهبود عمل‌کرد عصب بینایی کمک کند.
همچنین، مصرف مکمل‌های حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین C، ویتامین E و روغن ماهی نیز می‌تواند به بهبود عمل‌کرد عصب بینایی و به کاهش علائم پینگوکولا کمک کند.

فهرست مطالب

در نهایت، انجام تمرینات چشمی و ماساژ چشم می‌تواند به بهبود عمل‌کرد عصب بینایی و کاهش علائم پینگوکولا کمک کند. به‌طور کلی، درمان خانگی پینگوکولا ممکن است به عنوان یک روش کمکی برای کنترل علائم این بیماری مورد استفاده قرار گیرد، اما در صورت عدم بهبود علائم، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

درمان خانگی پینگوکولا - dr-mkhansari

علائم بیماری پینگوکولا

 • قرمزی و التهاب چشم
 • دید کم و محدود
 • قطرات چشمی از چشم
 • ریخت شدن و گرفتگی پلک

اگر چشم شما علائمی از بیماری پینگوکولا نشان دهد، باید به‌طور فوری به یک پزشک معتبر مراجعه کنید. اگر بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، می‌توان از طریق قطرات چشمی و داروهای مخصوص آن، درمان آن را آسان کرد. اما اگر بیماری در مراحل پیشرفته قرار داشته باشد، ممکن است پرنده شما باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.

خطرات پینگوکولا

پینگوکولا یک بیماری چشمی است که باعث ایجاد التهاب در لایه‌های خارجی چشم می‌شود. علائم این بیماری شامل قرمزی، خارش، سوزش و درد چشم هستند. این بیماری از طریق تماس مستقیم با مایکروب‌ها منتقل می‌شود و در محیط‌های مرطوب و گرم مانند استخرها، جکوزی‌ها و حمام‌های عمومی شایع‌تر است.
در صورتی که تشخیص داده شود که فرد مبتلا به پینگوکولا است، باید اقداماتی انجام دهد تا جلوی گسترش بیماری را بگیرد. این اقدامات شامل از بین بردن مایکروب‌ها با استفاده از قطره‌های چشمی ضد عفونی کننده، استفاده از انواع آب معدنی و غذاهایی که دارای ویتامین A هستند، مانند هویج و اسفناج می‌شود.

راه‌های پیشگیری:

 • استفاده از عینک شناور در استخرها و جکوزی‌ها
 • استفاده از عینک آفتابی در مکان‌هایی که نور خورشید مستقیم روی چشم‌هاست
 • استفاده از قطره‌های چشمی ضدعفونی کننده
 • استفاده از غذاهایی که حاوی ویتامین A هستند

در نهایت، باید توجه داشت که پینگوکولا یک بیماری جدی است که می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بسیاری در چشم شود. بهترین راه پیشگیری از این بیماری، رعایت بهداشت شخصی و استفاده از اقدامات پیشگیرانه است.

درمان پینگوکولا چشم

بیماری پینگوکولا چشم یک بیماری چشمی است که باعث شکل‌گیری یک لکه سفید رنگ در قسمتی از چشم می‌شود که به نام پینگوکولا شناخته می‌شود. این لکه سفید در بخشی از چشم که باعث تمرکز نور بر روی شبکیه می‌شود، شکل می‌گیرد و باعث کاهش دید در آن قسمت می‌شود.
بیشترین علت این بیماری عدم تعادل در فشار چشم است که باعث آسیب به عروق خونی در پینگوکولا می‌شود. عوامل دیگری مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، برخی عفونت‌ها و مصرف برخی داروها نیز می‌توانند به ایجاد این بیماری کمک کنند.
علائم بیماری پینگوکولا چشم شامل کاهش دید، سردرد، تاری دید، درد چشم و حتی تهیچه است.
درمان این بیماری با استفاده از قطره‌های چشمی، داروهای خوراکی و در برخی موارد جراحی انجام می‌شود. در صورتی که بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، با درمان به موقع می‌توان از بروز عوارض جدی جلوگیری کرد.
علاوه بر درمان‌های پزشکی، رعایت یک سبک زندگی سالم نیز برای جلوگیری از بروز بیماری پینگوکولا چشم بسیار مهم است. این شامل تغذیه سالم، ورزش منظم، کنترل فشار خون و قند خون و از همه مهم‌تر، بررسی دوره‌ای و تعیین فشار چشم توسط پزشک است.

قطره برای پینگوکولا

بیماری پینگوکولا یک بیماری چشمی است که می‌تواند بسیار خطرناک شود. این بیماری توسط باکتری با نام کلامیدوفیلا آیساتیکا ایجاد می‌شود که باعث التهاب و خراشیدگی چشم می‌شود. این بیماری می‌تواند در موارد نادر در نهایت منجر به کوری و دچاری برای فرد مبتلا شود شود. برای درمان بیماری پینگوکولا، قطره‌های چشمی مخصوص وجود دارد که می‌تواند بهبود و درمان بیماری را فراهم کند.

پیشگیری از بیماری پینگوکولا

 • اطمینان حاصل کنید که چشم شما در شرایط بهداشتی مناسب قرار دارد.
 • اطمینان حاصل کنید که غذای شما تمیز و سالم است.

جراحی پینگوکولا

بیماری پینگوکولا چشم، یک بیماری خطرناک و نادر است که باعث بروز افزایش فشار درون چشمی می‌شود. این بیماری معمولا در افراد بالای ۴۰ سال رخ می‌دهد. علائم این بیماری شامل ‌درد سر، افزایش ترشحات چشمی، کاهش دید و افزایش فشار داخلی چشمی هستند.
درمان پینگوکولا در مراحل اولیه معمولا با استفاده از قطره چشمی انجام می‌شود. در صورتی که این روش اثر نداشت، جراحی پینگوکولا به عنوان گزینه‌ای دیگر در نظر گرفته می‌شود. در این جراحی، یک سوراخ در قسمت قابل تحمل چشم ساخته می‌شود تا فشار داخلی چشم کاهش یابد و از تخریب ناشی از این بیماری جلوگیری شود.
در صورتی که بیمار پس از جراحی پینگوکولا علائمی نظیر درد و خونریزی چشمی تجربه کند، باید به محض مشاهده به پزشک خود مراجعه کند. همچنین، باید توجه داشت که جراحی پینگوکولا، روند پایدار‌سازی بیماری را تضمین نمی‌کند، بنابراین باید پس از جراحی نیز به دنبال مراقبت‌های لازم باشید.

درمان خانگی پینگوکولا - dr-mkhansari

هزینه جراحی پینگوکولا

بیماری پینگوکولا چشم، یکی از بیماری‌های چشمی است که در آن، بافت‌های موجود در پشت چشم، که در واقع بافت خود چشم را تشکیل می‌دهند، به صورت نرم که بخشی از آن‌ها از چشم خارج نشده، به صورت یک تومور روبرو می‌شویم. هر چند که بیماری پینگوکولا چشم نادر نیست، اما همیشه به همین دلیل، هزینه جراحی پینگوکولا، برای بسیاری از بیماران پایین نخواهد بود.
برای درمان بیماری پینگوکولا چشم، جراحی توصیه می‌شود. هزینه جراحی پینگوکولا، معمولا بیشتر از هزینه درمان‌های دیگر بیماری‌های چشمی است. هزینه جراحی پینگوکولا، با توجه به کشور، شهر و بیمارستان متفاوت است. در کشورهایی مانند ایران، هزینه جراحی پینگوکولا، چند ده میلیون تومان خواهد بود که البته ممکن است با توجه به شرایط بیمار و محل اقامت، این مبلغ کمی تغییر کند.
علاوه بر هزینه جراحی پینگوکولا، هزینه‌های دیگری نیز برای بیماران ایجاد می‌شود. به عنوان مثال، هزینه‌های اقامت در بیمارستان، هزینه‌های دارو، هزینه‌های پس از جراحی و…

مزایای جراحی پینگوکولا

 • از بین بردن درد و عوارض بیماری
 • جلوگیری از تشدید بیماری پینگوکولا
 • بازگشت به شرایط طبیعی زندگی پس از جراحی

نکاتی که قبل از جراحی پینگوکولا باید مراقبت کنید

 • مراجعه به پزشک و بررسی شرایط بیماری
 • انجام آزمایش‌های لازم قبل از جراحی
 • اخذ راهنمایی‌های پزشک پس از جراحی

به طور کلی، هزینه جراحی پینگوکولا، بیشتر از بسیاری از درمان‌های دیگر بیماری‌های چشمی است. البته در کشورهای دیگر، هزینه جراحی پینگوکولا ممکن است با توجه به شرایط کشور، شهر و بیمارستان متفاوت باشد. بنابراین، بیماران باید برای دریافت اطلاعات دقیق، به پزشک خود مراجعه کنند.

تفاوت پینگوکولا و ناخنک

بیماری پینگوکولا چشم یک بیماری چشمی است که در آن بافت‌های داخل چشم به صورت ناگهانی تغییر شکل می‌دهند و باعث ایجاد افزایش فشار داخل چشم می‌شوند. این بیماری ممکن است با ناخنک چشمی اشتباه گرفته شود، اما دو بیماری تفاوت‌هایی در علائم، علت و درمان دارند.
تفاوت در علائم
در بیماری پینگوکولا چشم، علایم شامل درد چشم، افزایش فشار داخل چشم، کاهش دید و تاری دید هستند. اما در ناخنک چشمی، تنها علایم آن شامل کاهش دید و تغییر رنگ چشم هستند.
تفاوت در علت
بیماری پینگوکولا چشم به دلیل تغییر شکل بافت‌های داخل چشم و ایجاد افزایش فشار داخل چشم رخ می‌دهد که می‌تواند به عوامل مختلفی مانند فشار خون بالا، دیابت، مصرف بیش از حد استروئید و یا ارثی بودن بستگی داشته باشد. اما در ناخنک چشمی، علت آن به صورت دقیق مشخص نیست، اما می‌تواند به دلیل عوامل ارثی، شیمیایی، بیماری‌های مزمن و یا صدمات مکرر به چشم باشد.
تفاوت در درمان
درمان بیماری پینگوکولا چشم شامل استفاده از قطره‌های چشمی، داروهایی که فشار داخل چشم را کاهش می‌دهند و یا جراحی برای بهبود فشار درون چشم است. اما در ناخنک چشمی، درمان معمولا شامل مصرف داروهایی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها و استفاده از قطره‌های چشمی است که می‌تواند بهبود علائم را بهبود بخشد.
در نتیجه، هرچند بیماری پینگوکولا چشم و ناخنک چشمی به هم شباهت دارند، اما تفاوت‌های بسیاری در علائم، علت و درمان دارند. بنابراین، در صورت بروز هرگونه علائم چشمی، بهتر است به متخصص چشم مراجعه کنید تا دقیقا بتوانید تشخیص درست را بگیرید و درمان مناسب را انتخاب کنید.

درمان خانگی پینگوکولا - dr-mkhansari

سخن پایانی

بیماری پینگوکولا چشم باعث کاهش دید و ایجاد افزایش فشار درون چشم می‌شود. درمان خانگی، قطره‌های چشمی، داروهایی که فشار را کاهش می‌دهند و یا جراحی برای بهبود فشار درون چشم، روش‌های درمانی این بیماری هستند. هزینه جراحی پینگوکولا در کشورهایی مانند ایران، حدود چند ده میلیون تومان است و بیماران ممکن است با هزینه‌های دیگری نیز مواجه شوند.
بیماری پینگوکولا چشم یک بیماری خطرناک و نادر است که برای پرندگان، به ویژه پرندگان آبی، تهدیدی جدی به شمار می‌رود. پیشگیری از بیماری پینگوکولا شامل تمیز کردن قفس و وسایل پرنده، تامین غذای سالم و واکسیناسیون پرنده است. اما تفاوت در درمان پینگوکولا چشم با درمان ناخنک چشمی متفاوت است و به علت عوامل مختلفی مانند ارثی، شیمیایی، بیماری‌های مزمن و یا صدمات مکرر به چشم، با تشخیص دقیق متخصص قابل درمان است.
دکتر خوانساری به عمل پشت پلک می‌پردازند, شما ‌می‌توانید برای زیبایی پلک‌هایتان به ایشان مراجعه نمایید.

«سوالات متداول درمان خانگی پینگوکولا»

یکی از روش‌های درمان خانگی پینگوکولا، استفاده از قرص گیاهی گندم است. گندم حاوی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی است که می‌تواند به بهبود عمل‌کرد عصب بینایی کمک کند.همچنین، مصرف مکمل‌های حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین C، ویتامین E و روغن ماهی نیز می‌تواند به بهبود عمل‌کرد عصب بینایی و به کاهش علائم پینگوکولا کمک کند.

بیماری پینگوکولا چشم، یک بیماری چشمی است که باعث کاهش دید در افراد می‌شود. این بیماری به دلیل اختلال در عمل‌کرد عصب بینایی ایجاد می‌شود و معمولا با علائمی مانند دید کم و بعضا انحراف چشم همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟How may I help you?
مشاوره با دکتر خوانساری
مشاوره